Jesteś fanem Kajka i Kokosza? Może ta praca jest dla ciebie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 13:54
Powstają gry umieszczone w uniwersum "Kajka i Kokosza", a firma odpowiedzialna za te projekty szuka fanów serii do pomocy przy ich tworzeniu.  
Okładka do komiksu Kajko i Kokosz - Szranki i konkury cz. I
Okładka do komiksu "Kajko i Kokosz - Szranki i konkury cz. I"Foto: PAP/Reprodukcja

Tytus_chrzest okladka 1200 mat pras.jpg
Papcia Chmiela wyobraźnia niosła daleko

Seria na bazie komiksów Janusza Christy powróciła ostatnio za sprawą m.in. serialu animowanego, a teraz zbliża się gratka dla miłośników gamingu. - Głównym założeniem jest to, by gry podobały się fanom Kajka i Kokosza, czyli ludziom, którzy znają serię i będą chcieli przeżyć przygodę w tym świecie - opowiadał w rozmowie z Czwórką Bartek Kossakowski, szef marketingu firmy RedDeerGames, odpowiedzialnej za ten projekt. - Drugim celem jest przedstawienie tych bohaterów globalnej publiczności. 

Posłuchaj
06:42 czwórka kajko i kokosz 2021_07_05-08-19-00.mp3 Nowe gry o Kajku i Kokoszu - rozmowa z Bartkiem Kossakowskim (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Jak podkreślał gość Czwórki, ważne, by rozpromować polski komiks na świecie. Dlatego też powstają dwie gry, zamiast jednej. - Jedna z nich stanowić ma wprowadzenie do uniwersum. Przedstawimy w niej Kajka, Kokosza, smoka Milusia i pozostałych bohaterów. Nad drugą grą pracuje inny zespół, więc będzie się ona nieco różnić.

Czytaj także:

Dlatego poszukiwani są fani "Kajka i Kokosza" do pomocy w tworzeniu nowych gier. - Chcemy zaangażować fanów tej serii w proces tworzenia gry, bo jeśli ktoś pasjonuje się danym tematem, pracuje z wielką przyjemnością, a efekty są znakomite - podkreślał gość Czwórki. Jak dodał, oczywiście warto, by chętni do pracy przy gamingowej odsłonie komiksu mieli doświadczenie w tworzeniu gier: jako ilustratorzy, graficy, projektanci poziomów, rozgrywek, czy scenarzyści. - Mamy mnóstwo gotowych pomysłów na grę - podkreślał gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Bartek Kossakowski (szef marketingu firmy RedDeerGames)

Data emisji: 05.07.2021

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

Nowe hobby internautów na świecie - oglądamy streamingi gamerów

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 17:08
Pandemia koronawirusa przyczyniła się do ogromnej popularności streamingujących gamerów. Podczas lockdownu nie tylko oglądaliśmy filmy czy seriale, ale sięgaliśmy także po inny typ rozrywki - gry online i oglądanie mistrzów tej dyscypliny.
rozwiń zwiń