Nowe hobby internautów na świecie - oglądamy streamingi gamerów

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 17:08
Pandemia koronawirusa przyczyniła się do ogromnej popularności streamingujących gamerów. Podczas lockdownu nie tylko oglądaliśmy filmy czy seriale, ale sięgaliśmy także po inny typ rozrywki - gry online i oglądanie mistrzów tej dyscypliny.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock.com

W ciągu ostatnich trzech miesięcy bardzo chętnie, jak się okazuje, oglądaliśmy zmagania najlepszych streamerów w grach wideo. Popularność niektórych portali wzrosła nawet o 200 procent. - Nie jestem zaskoczony. Mieliśmy więcej czasu, więc ci, którzy i tak wcześniej oglądali streamy po prostu, dzięki pandemii, robili to dłużej, a ci, którzy dotychczas tego nie robili, zaczęli - mówił Andrzej Mazuruk, twórca internetowy, ekspert od rynku gier wideo. - Ludzie szukają nowego hobby i dodatkowej, poza książkami i filmami, rozrywki.

Posłuchaj
04:11 2020_08_04-07-17-32_CZWÓRKA_PS.mp3 Oglądanie streamów - nowe hobby internautów? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Jak podkreślał takie oglądanie takich filmików to nie tylko "patrzenie na innych siedzących i grających ludzi". - Ci najlepsi, najbardziej znani streamerzy najczęściej odznaczają się tym, że podejmują z widzami interakcje - opowiadał Andrzej Mazuruk.

W sferę streamów wchodzi mocno jeden ze znanych portali społecznościowych. - Facebook zanotował najwyższy wzrost. Trzeba tu podkreślić rolę Twicha na światowym rynku stramingu, bo okazuje się, że w ciągu trzech miesięcy liczba godzin spędzonych tam przez użytkowników sięgnęła 5 miliardów - wyliczał Andrzej Mazuruk.

Czytaj także:

Najbardziej popularnym streamerem był w ostatnim czasie Gaules, twórca z Brazylii. - W krajach, gdzie lockdown był najtrudniejszy, ale jednocześnie gdzie ludzie przestrzegali go najdokładniej, popularność streamerów rosła najszybciej - opowiadał Andrzej Mazuruk. - W tych regonach świata takie ogromne liczby nie dziwią.

Nie tylko oglądanie gier cieszyło się ogromną popularnością. Internauci także chętnie brali udział w rozmowach z twórcami na żywo, czyli formie zwanej "just chating". - Jeśli ktoś interesuje się twórczością danego streamera, to świetna okazja, by go poznać - mówił Andrzej Mazuruk. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 04.08.2020

Godzina emisji: 8.16

pj

Czytaj także

Gra komputerowa "The War of Mine" w kanonie lektur szkolnych

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 11:00
Jak poinformowała kancelaria premiera produkcja warszawskiego studia 11 bit studios, gra "The War od Mine" będzie omawiana w polskich szkołach - jako lektura dodatkowa. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ultraliga. Kto zostanie mistrzem?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 11:43
Ultraliga trwa w najlepsze oraz została rozszerzona do niższej dywizji. Michał "Avahir" Kudliński, caster, komentator oraz ekspert Ultraligi opowiadał nam o aktualnej sytuacji.
rozwiń zwiń