Disney kręci w Polsce? To nie żart - powstaje film o Kaszubach

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 09:40
Po raz pierwszy obraz filmowego giganta powstanie w oparciu o polski scenariusz. Twórcami filmu jest duet - Mirosław Piepka i Filip Bajon, a akcja rozgrywać się będzie na Helu w XV wieku. 
Widok na Półwysep Helski
Widok na Półwysep HelskiFoto: Shutterstock.com/Artur Bogacki

Octopus Film Festival 1200.jpg
Octopus Film Festival - święto kina gatunkowego

Dotychczas z obrazów filmowego giganta z znamy głównie amerykańskie plenery. Filmy kręcone były m.in. na Hawajach, ale też w Afryce. Do tej listy dołącza Polska, a dokładniej Kaszuby. Sensacyjną wiadomość Mirosław Piepka przekazał podczas tegorocznego XI Festiwalu Filmów Kaszubskich. - Przywykliśmy do tego, że w filmie widzimy bliżej nieokreślone lokalizacje, albo wręcz przeciwnie - miejsca bardzo znane, które dobrze się kojarzą i działają na wyobraźnię widzów. Teraz wytwórnia pojawi się na naszym rodzimym Helu - opowiadał Konrad Kozłowski z Antyweb.pl. 

Posłuchaj
03:56 _PR4_AAC 2021_07_20-07-15-42.mp3 Jak będzie wyglądała polska produkcja pod flagą Disneya? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

kamera shutte 1200 Rad K.jpg
Dopowiadanie historii - premiery filmowe w kinach

Akcja polskiej animacji rozgrywać się będzie na półwyspie w XV wieku. - Wciąż nie wiemy, o czym będzie scenariusz, ale możemy zakładać, że akcja filmu nawiązywać będzie do lokalizacji - mówił gość Czwórki. Jak podkreślał, pierwsze kadry filmu poznamy dopiero za niespełna rok, także podczas kolejnej odsłony Festiwalu Filmów Kaszubskich. - Mam nadzieję, że będzie to ogromna promocja naszego kraju i tego wyjątkowego regionu. Ostatecznym atutem produkcji będzie to, że w pierwszej kolejności film otrzyma polską wersję językową - przekazał Konrad Kozłowski. - Oczekiwania wobec produkcji są ogromne - podkreślał. 

Czytaj także:

Twórca scenariusza Mirosław Piepka i reżyser filmu Filip Bajon spotkali się wcześniej przy okazji kręcenia filmu "Kamerdyner", historii osadzonej także właśnie na Kaszubach. Podobno do realizacji animacji zaproszono również polskich laureatów Oscara: Jan A.P. Kaczmarek, jest twórcą muzyki, Tomasz Witkowski, odpowiedzialny odpowiedzialny za efekty specjalne, Marek Skrobecki, który pracuje nad scenografią. Zdjęcia do filmu ruszyły 13 lipca.


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Jan Olejniczak

Data emisji: 20.07.2021

Godzina emisji: 8.15


kd

Czytaj także

Short Waves Festival - w realu, w internecie, w... lustrze?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 17:19
14 czerwca startuje 13. Short Waves Festival - Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych. - W tym roku zapraszamy na hybrydową formułę, dzięki temu spotkamy się z widzami w Poznaniu, ale mamy też program dla widzów z całej Polski - mówi Emilia Mazik, dyrektor wydarzenia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale w sieci: "This is robbery", "Malowanie z Johnem" i "Start up"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 15:00
Zuchwały napad na muzeum, freestyle'owe malowanie, oraz nieudany start-up - Maciek Kędziora ocenia seriale.
rozwiń zwiń