Seniorzy w mediach społecznościowych. Kim są granfluencerzy?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 13:47
Granfluencerzy to ludzie w wieku 60+, którzy podbijają internet. Osoby takie jak "The Spanish King", a w Polsce "Mądra Babcia czy Jan Adamski, gromadzą po kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów i przez lata z powodzeniem prowadzą strony w mediach społecznościowych.
Senior, działający w internecie
Senior, działający w internecieFoto: Shutterstock.com

To nowe zjawisko w mediach społecznościowych i świetna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą być obecni w sieci przez długie lata. Pokolenie 60+ znakomicie radzi sobie w mediach społecznościowych. Internet służy im nie tylko jako miejsce rozrywki, ale i pracy. Przykładem dojrzałego granfluencera jest pewien 90-latek, znany jako "The Spanish King", który ma ponad 40 tysięcy obserwatorów. Swoje media społecznościowe prowadzi wraz z wnuczką, a na filmikach prezentuje to, jak cieszy się życiem, pokazuje swoje modowe odkrycia i nie wstydzi się swojego ciała.

W Polsce także nie brakuje influencerów seniorów. Pod pseudonimem "Mądra Babcia" kryje się Beata Borucka, która opowiada o "babcingu". Jak podkreśla, w każdym wieku można podbijać sieć. - Będę mówić o tym, jak wygląda babciowanie od środka - zapowiadała w jednym z filmików. 

Źr. Youtube.pl/Mądra Babcia

O męskiej modzie, klasie, elegancji - i nie tylko - opowiada zaś w internecie Jan Adamski, który gościł już na naszej antenie. Ten influencer także ma kilkadziesiąt tysięcy fanów w mediach społecznościowych. Z wykształcenia jest inżynierem, z zamiłowania modowym blogerem, tłumaczy m.in., jak zbudowany jest krawat, albo w jaki sposób dobierać dodatki do stroju, by wyglądać elegancko. - Rękawiczki powinny być dostosowane do koloru butów, czyli brązowe rękawiczki do brązowych butów, a czarne do czarnych - tłumaczył w swoim nagraniu. 

Posłuchaj
05:57 _PR4_AAC 2023_01_09-09-40-42.mp3 Jak influencerzy - seniorzy podbijają internet? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Elżbieta Klepacka w sieci dzieli się swoją miłością do podróży i dobrej kuchni. - Zamieszcza niezwykle apetyczne zdjęcia - podkreślała dziennikarka Czwórki, Marta Hoppe. Jednym z pierwszych influencerów w Polsce była DJ Wika, czyli Wirginia Szmyt, która w internecie dzieliła się swoją muzyczną pasją.

Źr. Youtube.pl/Jan Adamski

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Marta Hoppe

Data emisji: 09.01.2023

Godzina emisji: 9.30

kd/kor

Czytaj także

Cheugy - lżejsza forma cringe'u według pokolenia Z

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 12:25
Generacja Z rozpoczęła właśnie w sieci nowy trend polegający na poszukiwaniu elementów popkultury, które można uznać za "cheugy". Oberwało się m.in. uniwersum Harrego Pottera i "Przyjaciołom".
rozwiń zwiń