Festiwal Siła Marzeń - czas marzeń i celów

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2023 16:32
Marzenia, a potem plany, to coś co "pcha" podróżników. Na festiwalu Siła Marzeń nie zabraknie opowieści o realizacji celów. Naszym gościem w "Pierwsze słyszę" będzie Miłka Raulin. 
Miłka Raulin w studiu Czwórkifot. A. Jasińska
Miłka Raulin w studiu Czwórki/fot. A. JasińskaFoto: .

Festiwal Siła Marzeń odbędzie się już po raz piąty. W tym roku jego termin przypada na 7 i 8 października. Organizatorzy zapowiadają, że pierwszego dnia wydarzenia prelegenci zabiorą słuchaczy w "Podróż dookoła świata", a drugi dzień Festiwalu będzie "W górach". Naszym gościem w "Pierwsze słyszę" będzie Miłka Raulin, organizatorka wydarzenia.  - Marzenia to po prostu projekty, które są określone w czasie. By je skutecznie realizować trzeba rozpisać plan działania i pozytywnie myśleć. To ustawia nam mózg i pozwala zupełnie poważnie - kroczek po kroczku - osiągnąć cel - mówiła w Czwórce w zeszłym roku Miłka Raulin. Od tego czasu ta teoria pewnie się nie zmieniła, ale sprawdzimy co nowego pojawiło się w programie Festiwalu Siła Marzeń. 

To wydarzenie, nie będzie jednak jedynym tematem, który poruszymy w audycji:

  • O 8.40 zapraszamy na fast foody. Okazuje się, że Polacy w wakacje zdecydowanie ograniczyli wyjścia do pizzerii i barów szybkiej obsługi. Potwierdzają to wyniki badania, które zostało przeprowadzone na próbie blisko 458 tys. osób. Dlaczego jemy mniej jedzenia z fast foodów sprawdzi Szymon Majchrzak. 
  • Po 9.15 porozmawiamy z Bartkiem Klukaczewskim i Kasią Pilch z plantsw.app. Zdradzą nam na czym polega wymiana roślin, czyli co kiedy i gdzie sadzić, jak dbać o rośliny domowe. Ich platforma służy do znalezienia opieki nad roślinami lub oddania komuś w dobre ręce.
  • W audycji nie zabraknie też serwisu kulturalnego i sportowego. 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w poniedziałek (02.10) o godz. 7.00 zaprasza  Marta Hoppe

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Podróże z Czwórką
Czytaj także

Tatry. Jak zacząć przygodę z najwyższymi górami Polski?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 22:40
Jesień to ulubiona pora górskich turystów. Południe Polski przyciąga bajkowymi kolorami liści i słońcem, które jeszcze gości na stokach. - Wyprawa w góry to nie igraszka, pamiętajmy, żeby się do niej dobrze przygotować - mówi podróżnik Jakub Przykopski.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieszczady jesienią. Znajdziesz tam wiele dzikich miejsc

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 12:00
Jesienne barwy gór przyciągają w Bieszczady wielu turystów - których większość kieruje się na połoniny, Wetlińską i Cyrańską - ale te góry wciąż kryją wiele dzikich, nieodkrytych miejsc, które warto poznać. 
rozwiń zwiń