Salony fryzjerskie. Sprawdzone obostrzenia dla bezpieczeństwa klientów

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 09:24
Salony fryzjerskie od pewnego czasu działają na nowych zasadach. Pomiar temperatury, maseczki, dezynfekcja to dziś procedury obowiązkowe, by zabezpieczyć się przed koronawirusem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Unai Huizi

shutterstock covid koronawirus maska free maseczka free 1200.jpg
Wakacyjna polisa turystyczna z COVID-19 w pakiecie

Pod koniec lipca jeden z warszawskich salonów fryzjerskich stał się nowym ogniskiem koronawirusa. Zakażonych było 4 pracowników zakładu, a na kwarantannę skierowano ponad 70 osób, w tym pracowników i klientów.


Posłuchaj
02:56 czwórka pierwsze słyszę 12.08.2020 fryzjer.mp3 Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w zakładach fryzjerskich - opowiada Tomasz Zajczyk (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Tomasz Zajczyk z jednego z warszawskich zakładów fryzjerskich przyznaje, że niektóre zasady utrudniają pracę stylisty, ale wiele zasad się sprawdziło. - Maseczki zdecydowanie tak, jeśli salon jest klimatyzowany to dajemy radę - mówi rozmówca Weroniki Puszkar. - Jeśli chodzi o przyłbice kompletnie się nie sprawdzają, bo światło przeświecające przez okna, oświetlenie lokalu odbija się od wewnętrznej części przyłbic, przez co nie widzimy dobrze. Rękawiczki sprawdzaj się u klientek, u fryzjerów niestety tylko do momentu strzyżenia - nie jesteśmy w stanie naszymi nożyczkami strzyc tak precyzyjnych linii i kształtów, gdy mamy rękawiczki na dłoniach - wyjaśnia. 

Wśród wprowadzonych obostrzeń są również: sprawdzanie temperatury, dezynfekcja telefonu i dłoni. - Kobiety-klientki to cieszy, bo widzą, że o nie dbamy - podkreśla Tomasz Zajczyk, choć przyznaje, że jest masa klientek, które pytają czy bez maseczki można wejść.  

Stylista zwraca uwagę na problem, który dotyczy części salonów fryzjerskich. - Niektórzy nie dbają o odpowiednie przerwy między klientami - zwraca uwagę. - Nie do końca akceptują fakt, że powinni zapisywać klientów na wizyty w pewnych odstępach czasowych. My też kiedyś podchodziliśmy do zaleceń na większym luzie. Kiedyś klientka, która mówiła, że ma astmę mogła u nas nie zakładać maseczki, dziś byłoby to niemożliwe - podkreśla. 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 12.08.2020

Godzina emisji: 8.16

pj

Czytaj także

Coviwertyzm - nowy styl życia

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 09:40
Izolacja, kwarantanna, praca zdalna i wiele innych ograniczeń sprawiają, że są wśród nas tacy, którzy nie najlepiej radzą sobie w nowej rzeczywistości. Jednak są też coviwertycy, czyli ci, którzy w czasie pandemii radzą sobie co najmniej dobrze. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zapiski z czasów pandemii" - cenne historie dla potomnych

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 13:09
Z okazji 13. Międzynarodowego Dnia Archiwów i akcji Archiwum Pandemii 2020 Polska Fundacja Narodowa wraz z Archiwami Państwowymi ogłosiła konkurs na nasze wspomnienia z czasów izolacji wywołanej pandemią koronawirusa. 
rozwiń zwiń