"Góry dla każdego". Co warto wiedzieć, wybierając się na szlak?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2023 15:21
Jednym z gości porannego pasma będzie Gniewomir Knapski, autor książki "Góry dla każdego". Sprawdzimy, które szlaki warto wybrać na wędrówkę i jak się do niej przygotować.
W programie sprawdzimy, czy wędrowanie po górach to rzeczywiście hobby dla każdego
W programie sprawdzimy, czy wędrowanie po górach to rzeczywiście hobby dla każdegoFoto: Mikadun/Shutterstock

Po godz. 08.15. w studiu Czwórki zagości Gniewomir Knapski, autor książki "Góry dla każdego". Porozmawiamy m.in. o tym, gdzie w Polsce znajduje się najlepsze schronisko górskie. Sprawdzimy także najlepsze trasy na wędrówki. Wraz z ekspertem postaramy się ocenić stopień trudności poszczególnych szlaków, zdradzimy także przeróżne ciekawostki i legendy dotyczące ciekawych miejsc. 

Po godz. 08.40 w Czwórce podsumowanie Ostróda Reggae Festiwalu. To święto muzyki reggae odbywa się pod patronatem Czwórki. Na ostródzkich scenach zagra w sumie blisko 50 wykonawców z całego świata. Zion Trainin, Nattali Rize, Vavamuffin, Dub Pistols, Immanuel, Tabu, a także Kabaka Pyramid, zdobywca Grammy za album w 2022 roku - to tylko niektóre z gwiazd, jakie usłyszymy podczas tegorocznej odsłony festiwalu. Stolica reggae ma stać się także świadkiem wielkiego świętowania. To właśnie w Ostródzie swoje jubileusze zaplanowali m.in. Tabu, Masala Soundsystem, Dancehall Masak-Rah i Dreadzone.

Czytaj także: 

Po godz. 09.00 do naszego studia zajrzy Joanna Baranowska z "organicznie.eu", autorka książki "Jak kompostować? To proste". Joanna podpowie jak stworzyć domowy kompostownik, np. na balkonie, i czy kompostowanie to zadanie dla każdego. Gościem Czwórki w tej części programu będzie także Monika Michalska, czyli Pani od odpadów. Wraz z ekspertem porozmawiamy o odpadach, wysypiskach, recyklingu i sortowniach.

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w poniedziałek (10.07) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

kd

Czytaj także

Wakacje z pupilem. "Spraw, by dla niego lato też było frajdą"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:17
Niektórzy zabierają czworonogi na wakacje ze sobą, inni wolą zostawić pupila w domu, pod opieką bliskich lub zawożą swoich podopiecznych m.in. do specjalnego hotelu dla zwierząt. 
rozwiń zwiń