Ostróda Reggae Festiwal 2023. "Polskie reggae ma się świetnie"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2023 10:50
Zion Train, Nattali Rize, Vavamuffin, Dub Pistols, Immanuel czy Tabu - to tylko niektóre z gwiazd, jakie usłyszymy podczas tegorocznego Ostróda Reggae Festival. - Staramy się nie zamykać w jednym "podgatunku" reggae, chodzi o pozytywne wibracje, pulsujące brzmienia i dobrą zabawę - mówił dziennikarz muzyczny Mirosław "Maken" Dzięciołowski. Święto muzyki wystartuje już po raz 22. 
Ostróda Reggae Festival, tak było w 2019 roku
Ostróda Reggae Festival, tak było w 2019 rokuFoto: Tomasz Misztal/mat. pras.
  • Ostróda Reggae Festiwal - co wydarzy się w tym roku?
  • Jak rozwija się reggae'owy klimat w Polsce i na świecie?
  • Czym muzyka reggae zdobywa serca słuchaczy?

W tym roku w Ostródzie wystąpi aż 50 wykonawców z całego świata. Największe polskie święto muzyki reggae wystartuje już 6 lipca i potrwa cały weekend. W tym czasie właściwie Ostróda zamieni się w polską Jamajkę. - Tradycyjnie pierwszy dzień należał będzie od polskich artystów, którzy będą grali w ostródzkim amfiteatrze. Na kolejne dni przeniesiemy się na teren stadionu. Obok znajduje się pole namiotowe - mówił Mirosław "Maken" Dzięciołowski, dziennikarz muzyczny Czwórki, który jednocześnie jest booking menagerem festiwalu. - Tam funkcjonują trzy sceny: Red, na której zagrają "żywe" zespoły, Green, na której wystąpią soundsystemy i producenci, a także Yellow, gdzie usłyszymy muzyków krajowych - wyliczał. 

Nie tylko muzyką żyją fani reggae

Oprócz tego organizatorzy oferują uczestnikom festiwalu wiele innych atrakcji. - Będą to przeróżne działania towarzyszące muzyce - zapowiadał Maken. Nie zabraknie barwnych stoisk, kreatywnych stref dziecięcych, a nawet wycieczki z przewodnikiem po pięknym mieście Ostróda. - Będą m.in. warsztaty robienia dredów, joga, spotkania z artystami, m.in. Dreadzone, czyli grupą, która będzie obchodziła jubileusz istnienia, a nawet projekcje filmowe - wyliczał dziennikarz. 

Czytaj także: 

Reggae w Polsce idzie w kierunku mainstreamu?

Jak zaznaczał Maken, ostródzki festiwal to wydarzenie, które udowadnia, że muzyka reggae w Polsce ma się świetnie i bardzo dynamicznie się rozwija. Obrazuje, jak żywa i barwna jest kultura reggae i jakim podlega przemianom, udowadnia uniwersalność i aktualność promowanych przez nią ideałów i wartości. - Oczywiście, jeszcze lepiej byłoby, gdyby ten gatunek podbijał mainstreamowe listy przebojów, ale i tak można powiedzieć, że jest dobrze - mówił. - Reggae wcale nie skończyło się na Bobie Marleyu. Ta muzyka wciąż jest wszędzie, w każdym miejscu świata, a na nasz festiwal przyjeżdżają wykonawcy m.in. z Jamajki czy Nowej Zelandii. Dlatego reggae wciąż pulsuje, na tej scenie pojawiają się kolejne, nowe twarze.

Posłuchaj
10:42 reggae_PR4_AAC 2023_06_28-13-23-27.mp3 Mirosław "Maken" Dzięciołowski zaprasza na tegoroczny Ostróda Reggae Festival (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Ostróda Reggae Festiwal odbędzie się znów pod patronatem Czwórki <<< 

W Ostródzie po raz siódmy organizowany będzie konkurs Czwórka Positive Music Contest. Zwycięzca tego wydarzenia zagra koncert na żywo w Czwórce, otrzyma też tzw. "zieloną kartę" na przyszłoroczny festiwal i inne wydarzenia. - W tym roku występują trzy znakomite polskie zespoły, z jeden z nich przyjedzie akurat specjalnie z Wielkiej Brytanii - zapowiadał Maken. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Tak było na ubiegłorocznym konkursie <<<

***

audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Michał "Numer Raz" Witak

Goście: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Data emisji: 27.06.2023

Godzina emisji: 13.15

kd

Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płyta Tygodnia: Boleo & Follow The Riddim "Iskra"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 06:10
Boleo & Follow The Riddim, zwycięzcy zeszłorocznej edycji konkursu Czwórka Reggae Contest, wydali drugi krążek. - Album "Iskra" to płyta, która świetnie brzmi, jest dobrze zagrana, zaśpiewana i zawiera mądry przekaz - mówi gospodarz audycji Maken.
rozwiń zwiń