Kulinaria w social mediach, NFT i moda w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2023 15:45
W audycji m.in. poznamy tajniki gotowania, zajrzymy do świata tokenów NFT, a także porozmawiamy o modzie i młodych projektantach. 
W audycji Pierwsze słyszę jednym z tematów będzie gotowanie i konkurs kulinarny w sieci.
W audycji Pierwsze słyszę jednym z tematów będzie gotowanie i konkurs kulinarny w sieci.Foto: shutterstock/ust Life

Środowy poranek w Czwórce będzie bardzo konkursowy. Zaczniemy od gotowania na ekranie, a konkretniej od konkursu kulinarnego skierowanego do fanów kulinariów - Wielka Feta na Tiktoku. Założeniem są proste przepisy na dania, które można wykonać nawet przy niewielkim doświadczeniu w kuchni. O konkursie opowie Adi Foxx, który będzie gościem Czwórki po godzinie 8.15.

W audycji także poznamy ciekawe techniki i tricki kulinarne, które pomogą przygotować dania szybko. Te zdradzą zawodowi kucharze w rozmowie z Martą Hoppe. 

Tematy w Czwórce to także świat nowych technologii. Tym razem powiemy o tokenach NFT, które miały zmienić rynek sztuki, a to za sprawą cyfrowych dzieł. Jak jednak wynika z analizy przeprowadzonej przez organizację monitorującą rynek transakcji NFT, aż 95 procent przeprowadzanych obecnie tego typu transakcji jest praktycznie bezwartościowa. Tym tematem przed godziną 9.00 zajmie się nasz reporter Szymon Majchrzak. 

W programie także porozmawiamy o modzie. Gościem Marty Hoppe będzie Jagoda, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Julia została jedną z finalistek konkursu Złota Nitka podczas Łódź Young Fashion. Jej kolekcja "Przeżarty" odzwierciedla postrzeganie osób z otyłością. Więcej o swoim projekcie opowie po godzinie 9.15. 

W Czwórce nie zabraknie również serwisu kulturalnego i sportowego.


Zobacz także: 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w środę (29.11) o godz. 7.00 zaprasza Marta Hoppe.

aw/mo


Czytaj także

Mistrz Mowy Polskiej Mateusz Adamczyk o polszczyźnie z recyklingu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2023 18:40
- Każde pokolenie ma swoje ulubione słowa. Czasami pochodzą one z przeszłości, czasami powstają na bazie zapożyczeń - wyjaśnia popularyzator wiedzy o języku i Mistrz Mowy Polskiej 2023 Mateusz Adamczyk. - Kiedyś młodzieżowy slang tworzył się w oparciu o grypserę, dziś w dużej mierze wywodzi się z angielszczyzny. 
rozwiń zwiń