Pomponika zagrała na żywo w studiu Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 09:00
W Dzień Kobiet na Czwórkowej scenie wystąpiła Pomponika.
Audio
  • Koncert Pomponiki ze studia Czwórki (Będzie głośno!/Czwórka)
Pomponika w Czwórce
Pomponika w Czwórce Foto: Michał Murawski

Pomponika to polsko-chiński duet muzyczny. Tworzą go: pochodząca z Chin Qinke Chang oraz Piotr "Łabi" Łabanow. Artyści poznali się w Polsce podczas warsztatów muzycznych. Nie chcą określać swojej muzyki i stylu, ale przyznają, że lubią chillout oraz subtelne brzmienia elektroniczne. W ich twórczości przeplatają się ze sobą elementy chińskiego popu z folklorem, jazzem oraz chilloutem. Na koncertach używają syntezatorów, gitar, instrumentów klawiszowych, a nawet bębnów afrykańskich. Jednak kluczowym instrumentem dla twórczości Pomponiki jest… wokal Qinke. Artystka śpiewa w językach: angielskim, chińskim i polskim. Duet wystąpił m.in. na międzynarodowym "Wiosennym Festiwalu" w Chinach, który odbywa się w kultowym klubie muzycznym "Poranny Dom" w Chengdu. Pomponika zaprezentowała godzinny program, określany mianem "magicznego doświadczenia dla wszystkich". W Polsce zespół ma za sobą kilkanaście koncertów klubowych.

Koncert Pomponiki w koncertowym studiu Czwórki był nagrodą za zdobycie wyróżnienia w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno", organizowanego przez radiową Czwórkę i to właśnie w ramach audycji "Będzie głośnio!" autorstwa Damiana Sikorskiego Pomponika zaprezentowała swoją muzykę na żywo.

- Ogromnym zaszczytem jest dla nas fakt, iż jesteśmy laureatami konkursu "Będzie głośno" organizowanego przez Czwórkę. Możliwość zagrania koncertu na radiowej scenie, kontakt z żywą publicznością oraz tą oglądającą nas w sieci, jest dla nas możliwością urzeczywistnienia naszych artystycznych pragnień - powiedziałą Qinke Chang, wokalistka Pomponiki.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

***

mat. pras./kd/pj/ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zion Train na scenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 08:00
Zion Train, legenda future dubu, obchodzi w 2018 roku 30-lecie istnienia grupy. Z tej okazji zespół zaplanował trzy koncerty w Polsce, w ramach trasy "30 Years in Dub". Jeden z nich w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral w Czwórce. Folkowy trans na żywo

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 12:00
- Bardzo się cieszę, że pierwszy koncert w ramach trasy promującej moje najnowsze wydawnictwo "Ethno Elektro 2" gram właśnie w Czwórce. To moje kolejne spotkanie ze słuchaczami tej stacji i czuję się zaszczycony - tak Gooral rozpoczął swój występ na Czwórkowej scenie.
rozwiń zwiń