"Od Ujścia do Źródła" - wielki finał z GrubSonem i Jareckim

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 10:40
Tego lata radiowa Czwórka, z okazji Roku Wisły, zaprosiła słuchaczy na cykl plenerowych audycji i koncertów pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". W ostatniej odsłonie wystąpili GrubSon i Jarecki.
Audio
  • GrubSon i Jarecki na scenie Czwórki. "To koncert petarda!" (Od ujścia do źródła/Czwórka)
GrubSon i Jarecki z ekipą na scenie Czwórki
GrubSon i Jarecki z ekipą na scenie CzwórkiFoto: Adrian Zając

GrubSon (Tomasz Iwanca) zaczynał swoją muzyczną karierę w grupach Po 3-na różnica, Wolność Słowa, Bezkres, Wspólny Mianownik Soundsystem i Siła-Z-Pokoju. W 2008 roku Grubson związał się z wytwórnią MaxFloRec, z którą rok później wydał debiutancką płytę "O.R.S.". Dzięki singlom "Nowa fala" oraz "Na szczycie" muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Kolejne wydawnictwa to dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka" (2011) oraz "Gruby Brzuch" (2012). Zostały one nagrane przy współpracy z duetem DJ-em BRK i Jareckim.

"Od Ujścia do Źródła": Vavamuffin w Krakowie [KONCERT] >>>

Od maja 2013 r. wykonawca koncertuje z zespołem na żywo, którego stały skład tworzą: GrubSon, DJ BRK (wokal, gramofony), Jarecki (wokal) oraz zespół SANEPID: Robert Cichy (gitara elektryczna, gitara akustyczna) – zastąpiony przez Jakuba Mitoraja, Grzegorz Posłuszny (gitara basowa), Łukasz Bzowski (instrumenty klawiszowe), Michał Maliński (perkusja). W 2015 roku artysta wydał czwarty album zatytułowany "Holizm", a obecnie promuje piątą długogrającą płytę, której premiera odbyła się we wrześniu 2017 r. Utwory z płyty "Gatunek L" artysta zaprezentował na scenie Czwórki. W jaki sposób artyści uczcili Rok Wisły?

***

"Od Ujścia do Źródła" to cykl audycji i koncertów radiowej Czwórki organizowany z okazji Roku Wisły. Celem inicjatywy była promocja naturalnego i turystycznego obszaru "Królowej Polskich Rzek" oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo. W ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" stacja odwiedziła: Gdańsk (9.06. – Moloteka)Warszawę (7.07. – Cud nad Wisłą) oraz Kraków (14.08. – Forum Przestrzenie). Projekt był współfinansowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny (FINA).

mat. pras./kd/kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lil Peep kontra "nowy 2Pac" - kogo warto posłuchać?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 15:01
Oto najciekawsze koncerty hip-hopowe tej jesieni według Czwórki: prawdziwy gangster, bożyszcze nastolatek, najsłynniejszy sad boy i wiele innych zaskakujących postaci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RAUtorska RAUdycja RAUdiowa w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 12:36
Do zespołu Czwórki dołącza RAU, muzyk znany z nietuzinkowych produkcji na pograniczu elektroniki i hip-hop’u. Od 4 października będzie można słuchać jego autorskiej "RAUdycji", czyli "wszystkiego, co chcielibyście usłyszeć od RAU, a boicie się zapytać".
rozwiń zwiń