Jak urządzić pokój dla dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 09:15
- Najważniejsze jest dostosowanie mebli do do wieku, potrzeb i wzrostu dziecka. Warto podzielić pokój na strefy do nauki, zabawy i spania - mówiła Agnieszka Placha, blogerka znana jako Pani Kredka.
Audio
  • Agnieszka Placha o tym, w jaki sposób urządzić pokój dla dziecka (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Kamila Dębczak, Agnieszka Placha i  Kuba Marcinowicz
Kamila Dębczak, Agnieszka Placha i Kuba MarcinowiczFoto: czwórka

sypialnia drewno 1200.jpg
Drewno w naszym domu. Jaki rodzaj wybrać?

Pojawienie się nowego członka rodziny to rewolucja w naszym życiu, ale także... w mieszkaniu. Wielu młodych rodziców obawia się, że ich uporządkowany do tej pory dom zmieni się w jeden wielki plac zabaw. Jak przekonuje Agnieszka Placha zwłaszcza przy pierwszym dziecku nie potrafimy zorganizować naszej przestrzeni życiowej. - Myślę, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Współcześnie sklepy są tak wyposażone, że ma potrzeby gromadzenia rzeczy na zapas. Warto testować różne produkty - wtedy jesteśmy w stanie określić, czego tak naprawdę potrzebujemy - mówiła.

Rozmówczyni Kamili Dębczak i Kuby Marcinowicza przestrzegała, żeby nie dać się ponieść zakupom - kupowanie śpioszków, zabawek i mebelków dla dzieci jest bardzo przyjemne, ale po urodzeniu dziecka może okazać się, że nie mamy dość miejsca na te wszystkie przedmioty - wyjaśniała.

O czym powinniśmy pamiętać aranżując przestrzeń dla malucha? O pokoju dla dzieci, wykorzystaniu każdego wolnego miejsca, nietypowych rozwiązaniach, zaskakujących pomysłach dla najmłodszych rozmawialiśmy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Agnieszka Placha (autorka bloga Pani Kredka)

Data emisji: 3.11.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Czytaj także

Renowacja mebli - sprawdź, jak zacząć

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 13:04
Jak przekonywała blogerka Małgorzata Budzich, odnawianie mebli warto zacząć od… zarezerwowania czasu. Najlepiej przynajmniej całego weekendu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Luz i eksperyment - urządzanie wnętrz powinno być zabawą

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 10:21
Jak połączyć oldschool z nowoczesnością, jak stworzyć oryginalne, nieszablonowe wnętrze, jak uniknąć nudy w swoich czterech kątach? Na ten temat rozmawialiśmy z Kasią Sojką autorką bloga piatypokoj.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy kolor ścian ma wpływ na to, jak czujemy się we wnętrzach?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 13:34
Moda na białe i szare pomieszczenia powoli odchodzi do lamusa. Najnowsze trendy proponują odważne łączenie na pozór niepasujących do siebie barw. Kolor na ścianach daje nam poczucie ciepła i bezpieczeństwa? A może to tylko tymczasowa moda?
rozwiń zwiń