Kuchnia nowym centrum mieszkania. Jak ją zorganizować?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 11:43
Jak przekonywała Anna Oporska z magazynu Ładny Dom, coraz częściej decydujemy się na to, by "otwierać" kuchnie, a duża część nowych mieszkań projektowana jest właśnie w ten sposób.
Audio
  • Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? Rozmowa z Anną Oporską (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Kuba Marcinowicz, Kamila Dębczak i Anna Oporska
Kuba Marcinowicz, Kamila Dębczak i Anna OporskaFoto: Czwórka

- Zmienia się mentalność ludzi, a gotowanie jest dziś społeczną czynnością. Nie chcemy odgradzać się od naszych gości, tylko przygotowywać posiłek wraz z nimi. Dlatego też rośnie popularność "wysepek kuchennych", byśmy nie musieli stać do nich tyłem - mówiła ekspertka Czwórki.

Jak ustawić poszczególne elementy naszej kuchni, by były one wygodne w użytkowaniu? Zaopatrzyć się w mikrofalówkę czy jedynie z piekarnikiem, gdzie postawić lodówkę, a gdzie umieścić zlew i na czym polega "zasada złotego trójkąta". Jakie kolory są najlepsze do kuchni i czy fronty szafek powinny być błyszczące czy matowe? A także, jak wykorzystać kuchenne okno? O tym rozmawialiśmy w studiu Czwórki.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Anna Oporska (magazyn Ładny Dom)

Data emisji: 22.12.2017

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

Czy kolor ścian ma wpływ na to, jak czujemy się we wnętrzach?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 13:34
Moda na białe i szare pomieszczenia powoli odchodzi do lamusa. Najnowsze trendy proponują odważne łączenie na pozór niepasujących do siebie barw. Kolor na ścianach daje nam poczucie ciepła i bezpieczeństwa? A może to tylko tymczasowa moda?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mieszkanie na poddaszu. "Praktyczne i wygodne"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 12:04
- Poddasze to ostatnio absolutny hit, jest doskonałe nawet dla rodzin z małymi dziećmi - mówiła w Czwórce Anna Grużewska, dziennikarka magazynu wnętrzarskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Homestating", czyli aranżacja mieszkań na sprzedaż

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 10:00
- Wbrew pozorom zapotrzebowania na homestating nie zgłaszają osoby, których mieszkania potrzebują generalnego remontu. Zmiany, które wprowadzamy to delikatny lifting. Naszym zadaniem jest sprawienie, aby wnętrze wyglądało ciekawie. - mówiła Maria Semczyszyn autorka programu "Homestating - mieszkania do sprzedania".
rozwiń zwiń