Jajko jajku nierówne. Jak wybrać te najlepsze?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 13:37
Najdroższe są jaja strusie i gęsie, coraz większą popularnością cieszą się perlicze, kacze są niedopuszczone do użytku spożywczego, a najczęściej przez nas spożywane to kurze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/CatMicroStock

Z wolnego wybiegu, ekologiczne, ściółkowe, klatkowe. To typy jajek ze względu na chów kur. A co oznaczają symbole, które widnieją na każdym jajku od A do F? O jajkach opowie Anna Bińczak z gospodarstwa rolnego "Szczęśliwa kurka".

Ponadto dowiemy się wielu ciekawostek związanych z życiem zająca, czym jest kniazienie, co jedzą zające i czy boją się wody. Ponadto zaprosimy słuchaczy na weekendowe warsztaty wikliniarskie, a w ramach ikon polskiego wzornictwa przedstawimy historię dywanu- wycinanki DIA.

***

Na audycję z cyklu  Najlepszy dzień tygodnia w piątek (30.03) od godz. 6.05-9.00 zapraszają Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz.

Czytaj także

Wystartowała wiosna. Pobiegły tysiące osób!

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 10:07
Przy okazji pierwszego wiosennego półmaratonu, który pobiegł ulicami Warszawy Piotr Galus spotkał się z biegaczami w ich naturalnym środowisku startowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

A ty jak ozdobisz wielkanocne jajka?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:30
Kraszanki, malowanki, naklejanki, drapanki, rysowanki. Zdobione jajko jest najważniejszym symbolem Wielkanocy. Metod tworzenia pisanek jest wiele.
rozwiń zwiń