Nowoczesność i stodoła. Ekologicznie i tanio

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 09:23
- Hasło nowoczesna stodoła to przede wszystkim połączenie tradycji, sielskości z nowoczesnością - mówi Adam Długoszowski, architekt, bloger. - Mamy prostokątną bryłę, prostą formę, łączymy to z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi - dodaje. 
Audio
  • Adam Długoszowski opowiada o nowoczesnych stodołach (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Stodoła zaaranżowana na dom mieszkalny
Stodoła zaaranżowana na dom mieszkalnyFoto: marilyn barbone/shutterstock

Czwórkowy gość do projektów nowoczesnych stodół chętnie włącza przeszklenia, nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki temu tworzy kontrast, który świetnie sprawdza się w przestrzeniach miejskich, jak i wiejskich. - Często stworzenie czegoś prostego, w fajny elegancki sposób jest trudniejsze, niż przerost formy - mówi Adam Długoszowski. - We wszystkim trzeba znać umiar, a to jest trudne - dodaje.

Czytaj także:
pomidory shutter 1200.jpg
Balkon - pomidorowa dżungla, czy miejsce na stolik kawowy?

Stodoły Adama charakteryzują się prostą konstrukcją, tanią w budowie i energooszczędnością oraz ekologicznymi instalacjami, jak pompy ciepła czy rekuperacja. Metraż takie budynku zależy od inwestora i jego potrzeb. Czy taka nowoczesna stodoła jest droga? Czy ten typ budynku sprawdza się w miastach? Jak urządzić wnętrze takiego domu i jak je ogrzać, gdy salon może mieć wysokość nawet 7 metrów? O tym w rozmowie z "Najlepszego Dnia Tygodnia". 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Adam Długoszowski (architekt, bloger, autor projektstodola.pl)

Data emisji: 22.06.2018

Godzina emisji: 8.18

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Green wedding. Wesele w szacunku do przyrody

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 11:00
Green weeding to nowy trend w "zamążpójściu". - Stwierdziliśmy, że skoro ekologia jest z nami na co dzień, to nasze ślub i wesele też się powinny w ten klimat wpisywać- opowiada Agnieszka Sadowska-Konczal, autorka bloga Ekologika.edu.pl.
rozwiń zwiń