DIY. Jak zrobić domek dla owadów?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 15:36
- To niewielki hotelik, w którym owady mogą znaleźć schronienie: zamieszkać, albo przezimować. Takie domki możemy postawić zarówno w ogrodzie, jak i na parapecie mieszkania w bloku - mówiła twórczyni domków dla owadów.
Audio
  • Jak stworzyć piękny i funkcjonalny domek dla owadów? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Domek dla owadów w naszym studiu
Domek dla owadów w naszym studiuFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

hamak 1200.jpg
DIY. Jak zrobić wygodny hamak?

Do stworzenia komfortowego domku dla owadów wystarczy… doniczka. - Proponuję drewnianą.  Będziemy w niej umieszczać przeróżne elementy, w których owady będą mogły zamieszkać - tłumaczyła ekspertka. - Z zewnątrz domki możemy ozdobić korą, np. brzozową, dodatkową ją pomalować. To indywidualna sprawa.

Dlaczego warto stworzyć taki azyl dla owadów we własnym domu? I jacy lokatorzy chętnie w nim zamieszkają? Co zrobić dalej, by nasz domek dla owadów był piękny i funkcjonalny, i jak wykończyć do w środku? Do czego przydadzą nam się szyszki i trzcina? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Domek dla owadów/fot. Kamil Jasieński Domek dla owadów/fot. Kamil Jasieński

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Maciej Wójcik

Gość: Karolina Paliksza (architekt krajobrazu i autorka bloga ”Green Design Blog")

Data emisji: 24.05.2019

Godzina emisji: 8.07

kd/mko

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Smart shopping. Zdrowe zakupy bez czytania etykiet

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 16:50
- Najlepiej jest kupować żywność niskoprzetworzoną. Zwykłe płatki owsiane raczej nie zaskoczą nas zawartością. Po prostu są płatkami. Ale już jogurt z płatkami może mieć bardzo niezdrowy skład - wyjaśnia Anna Makowska, autorka książki "Smart shopping. Kupuj świadomie! Żyj zdrowiej!".
rozwiń zwiń