Marchewkowy bekon - jak to się robi?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 18:15
W programie sprawdzimy, jak w domu samodzielnie przyrządzić znane z mediów społecznościowych danie. Dowiemy się także, jak przebiegają przygotowania do olimpiady w Pekinie. 
Marchewkowy bekon
Marchewkowy bekonFoto: Yulia Furman/Shutterstock.com

Program rozpoczniemy jednak od cyklu "Dobrze nakręcony", w którym tradycyjnie, co tydzień sprawdzamy, jak powstawały ciekawe klipy do polskich - znanych i mniej znanych - utworów muzycznych. Tym razem bohaterami cyklu będą Mapa i Swiernalis. Sprawdzimy, jak powstawał ich teledysk do utworu "Mów". 

Na naszych talerzach w piątkowy poranek wyląduje zaś legendarny marchewkowy bekon - który według przepisu Tabithy Brown miał 12 mln wyświetleń na Tik-Toku. Dlaczego ten prosty przepis zyskał popularność wśród młodych internautów? Jak się okazuje marchewkowy bekon może być po prostu przepyszną przekąską. W programie sprawdzimy więc, jak odtworzyć przepis na bekon z marchewki i przystosować go do warunków, jakie mamy w domu. 

Zajrzymy także do Pekinu, gdzie trwają przygotowania do Igrzysk Olimpijskich. Jak do rozgrywek przygotowuje się tor panczenowy? To sprawdzimy w trzeciej części audycji. W programie oczywiście będą też: serwis kulturalny, sportowy, wieści ze świata muzyki i pogody.

Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

***

Na audycję Najlepszy dzień tygodnia zapraszamy w piątek (04.02) po godz. 6.00. Program poprowadzą Małgorzata Jakubowska i Szymon Jaworski

kd

Czytaj także

Lobster roll. Jak smakuje hot dog z homarem?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 16:30
Lobster roll, czyli bułka z homarem. Danie pochodzi z Nowej Anglii i według tych, którzy je próbowali - jest przepyszne. Podpowiadamy, jak przygotować kanapkę w domu.
rozwiń zwiń