City break w Dubaju. Jak zorganizować taką podróż?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 15:15
Trudno uwierzyć, że jeszcze 200 lat temu Dubaj był małą wioską rybacką. Dzisiaj to prawdziwa metropolia i jedno z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Zdaniem wielu równie popularne, jak Bangkok, Londyn czy Paryż.
Panorama Dubajuzdj. ilustracyjne
Panorama Dubaju/zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Iakov Kalinin

- Możemy się tam dostać samolotem, niekoniecznie wyszukując docelowo Dubaj. Bilety w dobrych cenach można kupić do stolicy Emiratów - Abu Dhabi - mówi Kasia Muszyńska, podróżniczka. - Bezpośrednie połączenia są dostępne z większych miast w Polsce. Obecnie ceny za podróż, w obydwie strony wynoszą około 1200 zł. za osobę. Dzięki świetnej komunikacji, łatwo dostać się z lotniska do centrum Abu Dhabi, co kosztuje około 30 zł. i następnie do Dubaju.


Noclegi i lokalny transport

Dubaj i Abu Dhabi dysponuje szeroką i zróżnicowaną bazą noclegową. - Można wybierać spośród licznych hoteli i hosteli. - W hotelu trzygwiazdkowym płaciliśmy za osobę ok. 100 zł. za noc - opowiada podróżniczka. - W hostelu ceny są niższe i można znaleźć miejsce noclegowe na swoją kieszeń.

Dubaj to duże i rozległe miasto, a odległości pomiędzy atrakcjami są dość duże jak na piesze wycieczki. Miasto ma świetną komunikację, ale gdy jedziemy w kilka osób, warto rozważyć podróż taksówkami. W ogólnym rozrachunku koszt takiego przejazdu, jest zbliżony do ceny za bilety autobusowe.

Dubaj z góry

Do obowiązkowych punktów zwiedzania należy oczywiście najwyższy budynek świata Burj Khalifa, który wznosi się na wysokości 828 metrów i ma najszybszą windę na świecie. - Nie musimy jednak jechać na sam taras widokowy. Piętro niżej znajduje się kawiarnia w której można zjeść śniadanie, a przy okazji podziwiać panoramę miasta - doradza rozmówczyni Oliwii Krettek. - Dubaj z góry można także obejrzeć z perspektywy muzeum Dubai Frame. Oprócz dawki informacji o historii miasta, możemy tam także przejść się po przeszklonej podłodze. Wymaga to jednak trochę odwagi. Wokół muzeum rozciąga się piękny park.

Źr. Youtube/Explore Views of the Burj Khalifa with Google Maps / Google Maps


Moc atrakcji

Będąc w Dubaju koniecznie trzeba zwiedzić stare miasto i pojechać na sztucznie usypaną wyspę Palmę Jumeirah. - Wieczorem warto wrócić w okolice Burj Khalifa, bo w bezpośrednim sąsiedztwie budynku odbywa się pokaz fontann i spektakl z cyklu "woda i dźwięk" - mówi Kasia Muszyńska. - To niesamowite przeżycie.

Sprawdź też:

W Dubaju nie sposób się nudzić. To tam znajdują się także ogromne parki rozrywki, największe akwaria na świecie i parki wirtualnej rzeczywistości. Dlatego warto przeznaczyć trochę więcej czasu, żeby zobaczyć te atrakcje.

 

Posłuchaj
12:58 Czwórka/Najlepszy Dzień Tygodnia - city break - dubaj 10.02.2023.mp3 Jak zorganizować city break w Dubaju radzi podróżniczka Kasia Muszyńska (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Oliwia Krettek

Data emisji: 10.02.2023

Godzina emisji: 7.30

aw/kd

Czytaj także

"Muminki, port i kamieniste plaże". Odwiedzamy Turku w Finlandii

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2022 08:37
Położone na zachodnim wybrzeżu Turku, oddalone zaledwie o dwie godziny drogi od Helsinek, jest najstarszym fińskim miastem. W tym mieście coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy aktywnego spędzania czasu, jak i fani Muminków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Madera na city break. "Samo lądowanie na wyspie jest przygodą"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 16:30
Zielono, kolorowo, bajkowo. Niektórzy mówią, że Madera to rajski ogród na Atlantyku. Wyspa na pewno spodoba się osobom aktywnym fizycznie i tym, które lubią wiosnę. Ta pora roku na Maderze trwa 365 dni. 
rozwiń zwiń