Jak sprawnie i niedrogo wyremontować swoje mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 14:10
Tomasz Pągowski radził w Czwórce, od czego zacząć, na czym się skupić i jak dobrnąć do końca remontu. - Trzeba mieć dużo pokory i elastyczności wobec własnych założeń i planów, ale także dużo dystansu do kolejnych ekip remontowych, które pojawią się w naszym domu - mówił gość Czwórki.
Audio
  • Jak przeprowadzić skutecznie a jednocześnie tanio remont mieszkania w 48 godzin - rozmowa z Tomaszem Pągowskim (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Kamila Dębczak, Tomasz Pągowski i Kuba Marcinowicz
Kamila Dębczak, Tomasz Pągowski i Kuba MarcinowiczFoto: Czwórka

meble renowacja 1200x660.jpg
Drugie życie rzeczy. Które meble warto przerobić?

- Podstawowy problem Polaków to "kolekcjonowanie" rzeczy. Ma on swoje korzenie ma jeszcze w czasach PRL-u, gdy wszystko było trudne do zdobycia, dlatego niczego się nie pozbywaliśmy. Teraz moją misją jest "czyszczenie" naszej przestrzeni życiowej, wnoszenie do domów ładu w oparciu o nieco staroświecką stylistykę, do której jednak przywykliśmy. To daje poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie upgrade’uje mieszkanie - tłumaczył Tomasz Pągowski.

Pągowski w swoich projektach często powraca więc do mód sprzed lat, stosuje boazerie, tapety, lamperie. - Super, jeśli w ekipie remontowej jest "głowa", która będzie potrafiła ogarnąć naszą przestrzeń. Jeszcze lepiej, jeśli znajdzie się tam także "złota rączka", czyli człowiek, który będzie potrafił dokonać tych zmian - mówił gość Czwórki.


sypialnia makijaż kosmetyka kobiety 1200.jpg
"Sypialnia to miejsce, w którym można zaszaleć"

Jak pogodzić konieczność posiadania w mieszkaniu przestrzeni na "home office" z potrzebą stworzenia przytulnego kącika na relaks? Dlaczego na ścianach warto zostawić boazerię i jak ją unowocześnić, dać jej nowe życie, by wciąż mogła zachwycać? Jakie płytki dobrać w zależności od powierzchni i kształtu mieszkania? O tym mówił Tomasz Pągowski. Zdradzał także kulisy kręcenia swojego internetowego programu. Czy "remont 48 h" rzeczywiście może tylko tyle trwać?

***

Tytuł audycji: "Najlepszy dzień tygodnia"

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Tomasz Pągowski (projektant, muzyk, autor programu "Remont w 48h")

Data emisji: 11.07.2017

Godzina emisji: 10.08

kd/kul

Czytaj także

Interaktywne lustro. Pokaże to, co lubisz

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 10:52
Interaktywne lustro wyświetla nie tylko godzinę czy inne podstawowe informacje, ale również pozwala przeglądać w sklepie produkty, zmieniać ich kolor czy wybierać spośród dostępnych rozmiarów. O tym całkiem nowym gadżecie w Czwórce opowiadał jego twórca Arkadiusz Adamek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renowacja mebli. Jak to zrobić samemu?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 13:05
- Meble z okresu PRL-u mają lekką formę: są delikatne i mają wysokie, szczupłe nóżki. Meblościanki zaś były ciężkie. Te meble były piękne, a dziś stoją podniszczone w piwnicach. Dlatego warto je odświeżyć i dać im nowe życie - przekonywała Małgorzata Margas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dodatki do mieszkania. Jak zrobić coś z niczego?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 19:34
Jak stworzyć elegancką miskę na owoce z pudełka po ciastkach, zasłonę z plastikowych butelek, półkę z patyków oraz stojak na biżuterię? Swoje patenty na oryginalne dodatki w mieszkaniu zdradzała w Czwórce blogerka Hanna Kozłowska.
rozwiń zwiń