Zorganizuj przestrzeń na miarę potrzeb pupila

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 14:30
- Z projektowaniem przedmiotów dla zwierząt jest tak, że naprawdę projektujemy jeden przedmiot dla dwóch użytkowników: zwierzaka, który z niego korzysta i człowieka, który ten przedmiot obsługuje - mówiła Krystyna Łuczak-Surówka autorka akcji "Design dla zwierząt".
Audio
  • Jak urządzić wnętrze dla naszego pupila? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Africa Studio

Rozmówczyni Kamili Dębczak i Kuby Marcinowicza przekonywała, że przy wyborze produktów dla zwierząt powinniśmy w pierwszej kolejności stawiać na ich aspekt użytkowy - Wydaje mi się, że część osób myśli, że przedmiot powinien być przede wszystkim ładny. To dotyczy każdej dziedziny designu, nie tylko designu dla zwierząt - wyjaśniała.

 Krystyna Łuczak-Surówka Nabywając produkty dla zwierząt powinniśmy myśleć o tym, jakie problemy mogą wygenerować. Powinniśmy kupować z myślą o charakterze naszego zwierzaka, jego zwyczajach i trybie życia

Z roku na rok powiększa się oferta produktów dla czworonożnych. Jak wybrać, by przedmiot był nie tylko ładny, ale także użyteczny i bezpieczny? - Przede wszystkim musi być dobrze zaprojektowany. Na tym tak naprawdę polega design. Przy wyborze odpowiedniego produktu powinniśmy kierować się indywidualnymi preferencjami zwierzaka, który będzie z niego korzystał - przekonywała.

W audycji gość Czwórki zdradza co zrobić, żeby przekonać pupila do nowego legowiska, a także jak wybierać zabawki, żeby byłe ciekawe i rozwijające dla naszych zwierząt. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

Design dla zwierząt Design dla zwierząt

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Krystyna Łuczak-Surówka - krytyk i historyk designu, autorka akcji "Design dla zwierząt"

Data emisji: 16.11.2017

Godzina emisji: 8.15

ac

Czytaj także

Małe, a cieszy oczy. Jak dobrze zaprojektować łazienkę?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 15:00
- Problemem jest to, że łazienki na ogół są małe, ale z każdej można zrobić coś ładnego. Najważniejszy jest kolor - mówi Katarzyna Bobocińska z Conchita Home.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Luz i eksperyment - urządzanie wnętrz powinno być zabawą

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 10:21
Jak połączyć oldschool z nowoczesnością, jak stworzyć oryginalne, nieszablonowe wnętrze, jak uniknąć nudy w swoich czterech kątach? Na ten temat rozmawialiśmy z Kasią Sojką autorką bloga piatypokoj.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drewno w naszym domu. Jaki rodzaj wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 10:31
- Drewno od zawsze było obecne w designie i budownictwie, ale dopiero teraz ludzie zaczęli doceniać ciepło jakie wprowadza we wnętrzu. Stanowi balans w stosunku do wszystkich innych wykorzystywanych materiałów - mówiła Aneta Krzyżak z nietylkomeble.blogspot.com.
rozwiń zwiń