Drewno w naszym domu. Jaki rodzaj wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 10:31
- Drewno od zawsze było obecne w designie i budownictwie, ale dopiero teraz ludzie zaczęli doceniać ciepło jakie wprowadza we wnętrzu. Stanowi balans w stosunku do wszystkich innych wykorzystywanych materiałów - mówiła Aneta Krzyżak z nietylkomeble.blogspot.com.
Audio
  • Aneta Krzyżak z bloga nietylkomeble.blogspot.com o drewnie w naszym domu (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Pięknie wygląda, nadaje niepowtarzalny charakter, jest też... bardzo drogie. Czy drewniane dodatki i wykończenia nie nadszarpną naszego domowego budżetu? Ekspertka wyjaśnia, że wszystko zależy od rodzaju drewna, na jakie się decydujemy. - Jeśli stawiamy na meble z tzw. "masywu", czyli drewna nie łączonego z innymi materiałami, wtedy cena produktu jest wysoka.

 Aneta Krzyżak Drewno używane jest od zawsze. Zmienia się jedynie moda na to, jak ono ma wyglądać

Czy istnieją alternatywny dla drogiego, litego drewna? Na szczęście jest to materiał, który łatwo przetworzyć na inne formy. - W naszych mieszkaniach występują w formie płyty OSB, płyty wiórowej, sklejki, paneli i całej gamy drewnopodobnych prefabrykatów - przekonywała blogerka. 

Parkiet czy panele? Co warto wybrać do swojego mieszkania? Na antenie Czwórki porozmawiamy o tym, czy boazeria jest nadal na topie i jak wybierać drewniane dodatki, żeby pasowały do naszego wnętrza. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Aneta Krzyżak z "Nietylkomeble.blogspot.com"

Data emisji: 27.10.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Czytaj także

Małe, a cieszy oczy. Jak dobrze zaprojektować łazienkę?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 15:00
- Problemem jest to, że łazienki na ogół są małe, ale z każdej można zrobić coś ładnego. Najważniejszy jest kolor - mówi Katarzyna Bobocińska z Conchita Home.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zodiak" - nowe oblicze kultowego gmachu w centrum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 08:00
Pawilon "Zodiak" w Warszawie, który stanowił dotychczas "zmorę" niektórych mieszkańców, teraz zostanie odnowiony. Otwarcie dopiero za rok, ale jego twórcy już dziś opowiadają o tym, co czeka odwiedzających centrum miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruchoma architektura. Czym zaskakują nas współcześni architekci?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:31
Ruchoma architektura - co to takiego? Jeśli mieszkacie w Warszawie koniecznie odwiedźcie budynek Domu Kultury "Kadr" przy zbiegu ulic Rzymowskiego i Cybernetyki. Jego fasada wygląda jak ruchomy obraz.
rozwiń zwiń