Mike Bold w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 18:06
Przed nami set w wykonaniu wielbiciela płyt winylowych. Na naszej antenie DJ Mike Bold wprowadzi nas w swój muzyczny świat. 
DJ Mike Bold
DJ Mike BoldFoto: mat. promoc. artysty
eltron john 1200.jpg
Brudne melodie z winyli od Eltrona

MIKE BOLD (aka Dexter, Young Verther) - DJ, promotor, wielbiciel czarnych płyt. Miłość oraz wrażliwość muzyczną zaszczepił w nim tata - meloman oraz kolekcjoner płyt vinylowych. Muzykę elektroniczną oraz bielską scenę klubową odkrył w połowie lat '90. Obserwował lokalnych DJ'i, a szczególnie Discoxa, którego sety i styl miksowania trafiły w jego gust. Postanowił, że właśnie w tym kierunku chce pójść. Kilka lat później występuje już na domówkach, rave'ach i undergroundowych imprezach. Granie oraz dzielenie się muzyką staje się jego pasją.

Posłuchaj także:


Daft Punk 1200.jpg
"Homework" Daft Punk. Jak powstała płyta, która zmieniła francuski house

Jego korzenie to detroit techno, niemiecka i angielska scena elektroniczna oraz chicago house. Końcem lat '90 odkrył LTJ Bukem'a (Good Looking Records) i zakochał się w dnb oraz jungle. W kolejnych latach "romansował" również z breakbeatem. Sam mówi o sobie, że jest uzależniony od ciągłych muzycznych poszukiwań, nie zamyka się w jednym gatunku, lubi odkrywać nowe.

Posłuchaj także:

W okresie 1997 - 2008 promował i grał imprezy w Bielsku-Białej w kultowych miejscach, takich jak: Magic Point, E-Pub, Tupot, Metro, Nirvana czy Piekło-Niebo. W latach 2008 - 2014 mieszkał w UK (Oxford), gdzie dołączył do lokalnych DJ'i oraz MC's. W 2014 w Dublinie wystąpił w legendarnej audycji Executive Steve'a - 'An Fuaim' Raidio na Life 106.4FM, promującego muzykę dnb/jungle w Irlandii. W 2015 r. wrócił do Polski, w tym samym roku zajął II miejsce w konkursie organizowanym przez Balaton Open Air (Wodzisław) za najlepszy set i wystąpił na dwóch jego edycjach. W kolejnych latach występował w cyklu imprez Electrologia, grywał z kolektywem Hipnotizing Freaks oraz organizował cykliczne imprezy Bold Beats oraz Dope Drums w Opium. Od lat związany jest z DrumATradio, które promuje muzykę drum and bass.


***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12”/h" we wtorek (19.1) o godz. 19.05 zaprasza Norbert "Bert" Borzym.


Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna

Czytaj także

Ferie w Czwórce. The Prodigy z "Music For The Jilted Generation" - muzyka, którą warto znać

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 08:05
Drugi studyjny album The Prodigy "Music For The Jilted Generation" ukazał się 1994 roku w Wielkiej Brytanii i zmienił oblicze światowej elektroniki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był sobie numer". Rysy w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 15:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki. 
rozwiń zwiń