Magdalena Lamparska: siedząc w domu, nie złapie się okazji

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 15:40
- XXI wiek to jest ten czas, kiedy należy brać sprawy we własne ręce. Mamy różne możliwości, dobrze jest je wykorzystać - mówi Magdalena Lamparska.
Audio
  • Magdalena Lamparska o zawodowych wyzwaniach, nowych formach artystycznej ekspresji i "braku napinki na Hollywood" (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Magdalena Lamparska w studiu Czwórki
Magdalena Lamparska w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Magdalena Żelazowska

Magdalena Lamparska Każdy aktor gdzie indziej odnajduje szczęście. Niektórzy robią to na czerwonym dywanie, ja zdecydowanie w teatrze

Aktorka jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Występowała w wielu filmach i serialach telewizyjnych - m.in. przebojowych "Listach do M." i komedii romantycznej "Porady na zdrady". Ostatnio aktorka próbuje sił jako pisarka. Jest autorką książki o Poli Negri [Posłuchaj >>>], tworzy też scenariusze. - Nie chodzi o to, że znudziło mi się granie. Po prostu wydaje mi się, że aktor powinien być artystą i powinien szukać różnych form wyrazu. Pisanie jest dla mnie jednym z takich sposobów - tłumaczy.

Magdalena Lamparska Ameryka wydaje się taka "niemożliwa". Do Los Angeles codziennie przyjeżdżają setki aktorów, żeby spełnić swoje marzenia

Aktorka opowiada także o teamie scenariuszowym Gerlsy, który założyła m.in. z Olgą Bołądź i Julitą Olszewską i tłumaczy, jak będzie wyglądać ich kobiece kino. Zdradza także, co robi w Hollywood i dlaczego postanowiła posłuchać rady Antonio Banderasa.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzą: Michał Misiorek

Gość: Magdalena Lamparska (aktorka)

Data emisji: 13.05.2018

Godz. emisji: 9.30

kul/gs


Czytaj także

Natalia Szroeder: boję się słowa artystka

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 10:10
- Przygodę z muzyką zaczynałam w zespole folklorystycznym, który założył mój dziadek. Nie mówiłam, nie chodziłam, trudno mi powiedzieć, kiedy po raz pierwszy wdrapałam się na scenę - śmieje się wokalistka Natalia Szroeder.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Nizińska: niepokorność na mojej płycie ma wiele znaczeń

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 12:48
- Niepokorność, to zadawanie pytań bez strachu. Każdy z dwunastu utworów, które znalazły się na mojej płycie, zadaje pewne pytanie. A to nie jest proste. Nie zadajemy pytań, bo boimy się usłyszeć na nie odpowiedź - mówiła piosenkarka i aktorka Agata Nizińska.
rozwiń zwiń