Kasia Moś: będę śpiewała, ile tylko będę mogła

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 12:40
- Cieszę się, że moja muzyczna droga podąża sobie małymi kroczkami - mówi wokalistka w rozmowie z Michałem Misiorkiem. - Dzięki temu dużo bardziej wszystko doceniam, ludzi, którzy mi pomagają, tworzą ze mną nasze małe sukcesy - dodaje. 
Audio
  • Kasia Moś opowiada o swojej muzycznej drodze (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Kasia Moś
Kasia MośFoto: Michał Misiorek/Czwórka
wierzbicka marta1 1200.jpg
Marta Wierzbicka i setki przypadków w jej życiu

Kasia Moś od dziecka widziała siebie na muzycznej scenie. W szkole muzycznej za główny instrument wybrała skrzypce, po 3 latach wymieniła je na wiolonczelę. 12 lat temu nagrała swoje drugie demo z coverami, na prośbę nauczycielki. - To demo trafiło do pana Roberta Jansona. On chciał podjąć ze mną współpracę, nagraliśmy wspólnie jeden utwór, ale na płytę się nie zdecydowałam - mówi gość Czwórki. - To nie była moja muzyczna bajka - dodaje. 

Już jako osiemnastolatka Kasia Moś nie chciała pójść na ustępstwa. Rezygnacja ze współpracy z Jansonem była jedną z pierwszych jej odważnych decyzji. Debiutancki album Kasi Moś ukazał się 3 lata temu. - Wiążę z nim uczucie radości, sukcesu, że udało się nagrać album, z którego jesteśmy zadowoleni. To była nasza rodzinna praca, nie tworzyliśmy jej pod presją - wspomina wokalistka. 

kasia stankiewicz fot magda  żelazowska 1200o.jpg
Kasia Stankiewicz: chodzę po ziemi, nie po czerwonych dywanach

Kasia Moś w 2017 roku reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizja. Nie wygrała go, jednak zdobyła cenną przyjaźń z muzykami fińskiego zespołu, z którymi dziś nagrała singiel "Wild Eye". Jakie przesłanie niesie ten utwór? Czy jest manifestem wokalistki? Jak artystka radzi sobie z tym, że rozgłośnie nie puszczają jej muzyki? Kiedy miewa chwile zwątpienia i w jakie działania jest jeszcze zaangażowana? O tym w "Nieprzeciętnych rozmowach". 

ZOBACZ WIĘCEJ Kasia Moś zaangażowała się w akcję Portalu Polskiego Radia i Schroniska Na Paluchu "Szczęście na czterech łapach" >>>

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Kasia Moś (wokalistka)

Data emisji: 30.09.2018

Godz. emisji: 10.30

pj/kd

Czytaj także

Lanberry: żyję teraźniejszością. Rozkoszuję się każdym jej momentem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 11:00
- Warto było czekać na ten moment, w którym jestem teraz. Robię to, co kocham - piszę piosenki i spotykam wspaniałych, interesujących ludzi. Rozkoszuję się każdą chwilą - mówiła wokalistka i autorka tekstów Lanberry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ignacy Jan Paderewski - Michael Jackson swoich czasów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:03
- Na wystawie "Ignacy Jan Paderewski. Anatomia geniuszu" chcieliśmy pokazać wielką postać - mówi Aleksander Laskowski, współautor scenariusza ekspozycji. - Należy pamiętać, że nie byłoby naszej niepodległości, gdyby nie Paderewski, ale też nie byłoby Paderewskiego, gdyby nie Chopin, którego muzykę genialnie interpretował - dodaje. 
rozwiń zwiń