X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

100 wynalazków na stulecie: MSBS "Grot". Na cześć polskiego generała

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 14:04
- W produkcji broni obecnie szuka się rozwiązań uniwersalnych - tłumaczył Mirosław Ziętarzewski, dyrektor Narodowego Muzeum Techniki.
Audio
  • Karabinki "Grot" nowe technologie dla polskiej obrony terytorialnej (Zaklinacze czasu/Czwórka)
Kurs dla instruktorów wprowadzających do użytkowania karabinki MSBS Grot, w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, 8 bm. w Morągu
Kurs dla instruktorów wprowadzających do użytkowania karabinki MSBS Grot, w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, 8 bm. w MorąguFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

ignacy mościcki 1200 pap.jpg
Ignacy Mościcki - prekursor walki ze smogiem

- Szuka się broni, która będzie posiadała system części stanowiący trzon konstrukcji, a jej poszczególne elementy będzie można wymieniać, przekładać i uzupełniać tworząc broń o różnych zastosowaniach - wyjaśniał. - Takie rozwiązania zaproponowali konstruktorzy MSBS tworząc karabinek "Grot".

ZOBACZ WIĘCEJ Sto wynalazków na stulecie >>>

Kto stworzył prototyp karabinka "Grot"? Na czym polega jego innowacyjność? W jakim celu został stworzony "Grot"? Dlaczego nazwa zainspirowana została pseudonimem gen. Stefana Roweckiego? Kto używa broni tego rodzaju? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Zaklinacze czasu

Prowadzą: Anna HardejJakub Jamrozek

Gość: Mirosław Ziętarzewski (dyrektor Narodowego Muzeum Techniki)

Data emisji: 17.11.2018

Godzina emisji: 14.41

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100 wynalazków na stulecie: Jan Józef Baranowski - z angielskiego na nasze

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 15:53
Udoskonalony kasownik, semafor, gazomierz - to przedmioty, które zostały wynalezione przez jednego człowieka, polskiego naukowca Jana Józefa Baranowskiego. Mało kto wie, że był także twórcą pierwsze słownika polsko-angielskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 wynalazków na stulecie. Jak Polacy udoskonalili blue ray

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 14:49
- "Niebieski laser" to określenie opisujące różne rodzaje laserów, ale najczęściej to niewielki laser półprzewodnikowy, generujący promieniowanie zakresu krótkofalowego, w okolicach 400-490 nanometrów, jeśli chodzi o długość fali - tłumaczył Prof. Ryszard Piramidowicz z Politechniki Warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 wynalazków na stulecie: Polak, który wynalazł świetlówkę

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 17:57
Na początku był ogień, który naszym przodkom oświetlał jaskinie, potem były to lampy oliwne, naftowe, gazowe i świetlówki. Swój udział w wynalezieniu tych ostatnich miał nasz rodak - Stefan Pieńkowski. 
rozwiń zwiń