"Modelka to zawód marzeń, jeśli twardo stąpa się po ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 15:40
- Modelka czy model to przede wszystkim zawód, który wykonujemy świadomie. Największy sukces w branży modowej odnoszą osoby inteligentne, nauczone pokory i wychowane w etosie pracy - mówi Małgorzata Leitner, założycielka agencji Avant Models. 
Audio
  • Chcesz zostać modelką? Oto, co o tym zawodzie mówią najlepsi w branży (Debaty w Czwórce/Czwórka)
W naszym studiu zasiedli m.in. modelki Marta Dyks i Sylwia Sucharska, Małgorzata Leitner (założycielka agencji Avant Models), Marcin Kempski (fotograf modowy) oraz blogerzy Harel i Krzysztof Kujawa
W naszym studiu zasiedli m.in. modelki Marta Dyks i Sylwia Sucharska, Małgorzata Leitner (założycielka agencji Avant Models), Marcin Kempski (fotograf modowy) oraz blogerzy Harel i Krzysztof KujawaFoto: Czwórka

Czy rzeczywiście "modeling" to łatwa i przyjemna ścieżka kariery? W Dzień Kobiet wraz z zaproszonymi gośćmi sprawdziliśmy, na czym tak naprawdę polega praca w tej branży.

Jakie obowiązki mają modelki? Jak wyglądają zarobki? Jak pogodzić pracę i wyjazdy z edukacją? Kto się opiekuje nieletnimi dziewczynami? Czy z tym zawodem wiążą się jakieś niebezpieczeństwa lub zagrożenia? - Jeśli ktokolwiek chce spróbować sił w tym zawodzie, to tak naprawdę wchodzą w grę tylko topowe agencje. Innych rozwiązań bym nie szukała - radzi Marta Dyks, modelka współpracująca m.in. z YSL, Armanim, Erdem, Verą Wang i Jil Sander.

W naszym studiu zasiedli m.in. Marta Dyks (modelka związana z agencją Rebel Models), Sylwia Sucharska (modelka i redaktor naczelna "Shemag”), Małgorzata Leitner (założycielka agencji Avant Models), Marcin Kempski (fotograf modowy) oraz blogerzy Harel i Krzysztof Kujawa. Na "radiowym wybiegu" pojawili się również projektanci mody, styliści, młodzi modele i modelki.

***

Tytuł audycji: Debaty w Czwórce
Prowadzą: Karina Terzoni i Ula Kaczyńska
Data emisji: 8.03.2018
Godzina emisji: 11.06

kul/jp

Czytaj także

"Kanony kobiecego piękna" - debata Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 12:53
W środę 16 listopada w warszawskim klubie Niebo odbyła się specjalna debata Czwórki poświęcona kanonom kobiecego piękna. Razem z naszymi ekspertami i publicznością rozważaliśmy, w jakim kierunku dążą współczesne trendy piękna przede wszystkim wśród kobiet, ale także u mężczyzn.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyfrowi nomadzi. Kim są, jak żyją i czy spełniają swoje marzenia?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 17:20
Według prognoz w 2035 roku co szósta osoba aktywna zawodowo będzie pracować zdalnie. - Cyfrowi nomadzi to ludzie na miarę naszych czasów. Rozwój nowych technologii, tanie loty i potrzeba "niezapuszczania korzeni" sprzyjają takiemu stylowi życia. Ale zawsze jest coś za coś... - przekonują eksperci.
rozwiń zwiń