Czas muzycznych wróżb z RRRKRTA

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 10:14
W kolejnym "Wieczorze Rezydentów" u RRRKRTA zabrzmią numery, które są jednocześnie sekwencjonowanymi powiedzeniami, zaklęciami i wróżbami.
Rrrkrta w Wieczorze Rezydentów
Rrrkrta w "Wieczorze Rezydentów"Foto: Czwórka/Mateusz Kulik

Autor zapowiada swój program tak: Na pierwszy rzut oka może tego nie widać, ale tym, co stanowi o stabilności i ciągłości kultur elektroniczno-rytmicznych może okazać się ich ukryty język, który z jednej strony naprawdę można złapać w locie, ale i który stosunkowo łatwo na bieżąco tłamsić. To drugie dzieje się, gdy kultury te (i ich dźwiękową ekspresję) sprowadza się do zestawu ksywek czy grepsów o werbalnym, iście antyemocjonalnym przełożeniu.

Czytaj także:

Usłyszymy te utwory, które akcentują to, co w ogóle nadaje funkcjonalnym dźwiękom godność, pomimo izolacji czy przejęcia życia klubowego przez wrogie siły. Słowem: nie dajmy się! Albo: słuchajmy tak, żeby się nie dać.

***

Na audycję "Wieczór Rezydentów" w poniedziałek (18.01) po godz. 19.05 zaprasza RRRKRTA.

 pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń