Alien Blackout... tylko na urządzenia mobilne

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 11:11
Nie takiej zapowiedzi spodziewali się najwierniejsi fani Obcego. Kiedy w zeszłym roku społeczność graczy obiegła informacja, że powstaje nowa gra spod znaku Aliena, każdy przypominał o fantastycznym Alien: Isolation, licząc na to, że najnowsza produkcja będzie godnym następcą.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: F.jarabica/Shutterstock

Entuzjazm opadł, kiedy twórcy w oficjalnej zapowiedzi poinformowali, że najnowszy Alien będzie tylko na urządzenia mobilne.

Podobnie jak w przypadku ogłoszenia Diablo Immortal w sieci zawrzało. Nie tego oczekiwali fani. Aktualny trend, w którym popularne tytuły przenosi się na urządzenia mobilne, jasno daje do zrozumienia, jak wiele znaczą tablety i smartfony na rynku gier. Mimo że wciąż wielu graczy z wieloletnim doświadczeniem nie traktuje przenośnych urządzeń poważnie, dla młodszego pokolenia stanowią one podstawową platformę do grania. Nie bez powodu na Androida i iOS trafiły już takie produkcje jak Fortnite, PUBG czy Hearthstone.

Co wiemy o najnowszym Obcym? Podobnie jak Alien: Isolation, Alien: Blackout będzie utrzymany w konwencji survival horroru, w którym wcielimy się w rolę Amandy Riplay. Tym razem nie będziemy zdani tylko na siebie, zmysły oraz szczęście. Obejmujemy dowodzenie nad grupą ocalałych. Naszym zadaniem będzie przetrwanie podczas eksploracji siedmiu przygotowanych poziomów. Jak najlepiej poradzić sobie z zagrożeniem, które stwarzać będzie Xenomorph? Podobnie jak w przypadku Izolacji - najlepiej unikać kontaktu z bestią. Przetrwanie ma utrudniać fakt nieprzewidywalnego zachowania Obcego oraz własna wola towarzyszy, którzy nie zamierzają ślepo wykonywać naszych rozkazów. Nie zabraknie także wyborów moralnych: komu pomóc, a kogo poświęcić dla dobra ogółu. Twórcy zapowiadają, że rozwiązań problemów ma być wiele, a gra w żadnym stopniu nie będzie liniowa. Z Obcym będziemy mogli poradzić sobie na kilka sposobów nie tylko unikając konfrontacji, ale także stosując zróżnicowane strategie, gdy walka będzie nieunikniona. Wszystkie podjęte przez nas wybory oraz działania będą miały wpływ na zakończenie fabularne gry.

Nawet jeśli sama koncepcja wydaje się bardzo dobra i może przypaść do gustu, platforma oraz strach przed mikrotransakcjami - już niekoniecznie. Wszystko wyjaśni się 24 stycznia, bo to właśnie wtedy Alien: Blackout pojawi się w sklepie Google Play, App Store oraz Amazon Appstore.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

PUBG - wzrost popularności ze skandalem w tle

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 11:32
Wydaje się, że Playerunknown’s Battlegrounds najlepszy czas ma już za sobą. Na tle miażdżącej przewagi konkurencji w postaci Fortnite’a od Epic Games, zwolennicy bardziej realistycznej rozgrywki w produkcji PUBG Corporation powoli zaczęli porzucać tytuł. Na pewno nie pomogła też premiera Ring of Elysium na serwerach europejskich oraz fala banów dla oszustów, którymi okazali się także profesjonalni gracze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hity i kity 2018. Najważniejsze wydarzenia w gamingu

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 12:04
Czy "Red Dead Redemption 2" zasłużyła na miano gry roku 2018, a jako "najgorszą" określić można "The Quiet Man"? W "Strefie gamingu" podsumowaliśmy ostatnie 12 miesięcy w gamingowej branży.
rozwiń zwiń