Michał "Avahir" Kudliński: osoby z zewnątrz wchodzą do e-sportu, kiedy poczują emocje

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 12:18
W naszym studiu pojawi się Michał "Avahir" Kudliński - komentator e-sportowy oraz ekspert League Of Legends.
Audio
  • Michał "Avahir" Kudliński w Czwórce. Rozgrywki e-sportowe dla pasjonatów, czy dla każdego? (Strefa gamingu/Czwórka)
Michał Avahir Kudliński
Michał "Avahir" Kudliński Foto: Michał Piwowarek/Czwórka

League of Legends to fantastyczny gatunek gier, który ma bardzo oddanych fanów. Nie sądzę, żeby jakikolwiek tytuł był w stanie go zastąpić Michał "Avahir" Kudliński

Jego kariera komentatorska rozwinęła się błyskawicznie, nie tylko za sprawą talentu, ale także charakterystycznego koloru włosów. Dziś mija pięć lat, od kiedy po raz pierwszy stanął przed mikrofonem komentatora e-sportowego. - Dziś na myśl o rocznicy w pracy w charakterze komentatora uśmiecham się bardziej, niż na myśl o urodzinach. To tylko świadczy o tym, jak dużą częścią mojego życia stał się e-sport - mówił Michał "Avahir" Kudliński.

W e-sporcie to twórca gry rozdaje karty. To on decyduje, jak będą wyglądały rozgrywki Michał "Avahir" Kudliński

- To było pięć niezwykle intensywnych lat, prawdopodobnie dlatego, że to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża. Nie myśli się o tym, jak szybko płynie czas, kiedy właściwie ciągle dzieje się coś nowego. Dziś mogę powiedzieć, że każdy miesiąc w e-sporcie ma swój charakter i tożsamość - przekonywał. 

ZOBACZ TAKŻE "Noc Żywych Trupów" w świecie gier fabularnych >>>

Z Michałem rozmawialiśmy o specyfice komentowania League of Legends. Nie zabrakło także nawiązania do innych gier z gatunku MOBA np. "Heroes of The Storm" oraz DOTA. Komentowaliśmy Ultraligę i aktualny stan tej sceny w Polsce. Jak co tydzień zapraszaliśmy także na kalendarium gracza, które przygotował Mateusz Kulik.

ZOBACZ WIĘCEJ Złota piątka, czyli hitowe gry marca >>>

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Data emisji: 24.03.2019

Godzina emisji: 12.08

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawdziwi fighterzy. Niepełnosprawni w e-sporcie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 12:03
Niepełnosprawni gracze stanowią niezwykle ambitną grupę ludzi, których głównym celem jest pokonywanie swoich słabości oraz aktywna rywalizacja podczas wirtualnych zmagań. Udowadnia to Sebastian "Kotwicz" Kolczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Liga Wirtualnych Klubów od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 12:04
Polska Liga Wirtualnych Klubów to 352 zawodników zrzeszonych w 16. najlepszych drużynach rywalizujących na platformie PlayStation 4. Łukasz 'JeffreJ' Chmiel postanowił sprawdzić, co członkowie Ligii planują na nowy sezon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alex Gryn o Counter-Strike'u i Virtus.pro

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 12:05
W tym wydaniu audycji porozmawiamy z Alexem Grynem - współwłaścicielem Codewise Unicorns, polskiej organizacji i dywizji Counter-Strike'a. Jak wygląda aktualna sytuacja na scenie polskiego CS'a i co myśli o reaktywacji Virtus.pro?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmniejszasz detale? Szykuj się na bana!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 11:39
Ustawienia graficzne. Jedna z tych opcji, która zawsze charakteryzowała komputery osobiste i wyznaczała granicę wizualną między rynkiem PC’towym a konsolami. Dziś różnice nie są tak wielkie jak kiedyś, ale to wciąż posiadacze blaszaków mogą szperać w ustawieniach graficznych, nie tylko w samej grze, lecz także w plikach zewnętrznych poza nią. Ten zabieg nie spodobał się Electronic Arts, twórcom piątej części Battlefielda i postanowili "nagrodzić" użytkownika banem.
rozwiń zwiń