Call Of Duty: Modern Warfare. Wersja cyfrowa zbanowana w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 11:17
Premiera nowego Call of Duty już za rogiem, a tymczasem docierają do nas kolejne kontrowersje. Okazało się, że Sony podjęło decyzję, aby nie sprzedawać najnowszej odsłony popularnego shootera od Activision na terenie Rosji w formie cyfrowej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Vilkas Vision/Shuttersotck

Zaslepki_czworka_GAMING_F.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Strefa gamingu >>>

Oficjalne oświadczenie brzmi następująco: “Call of Duty: Modern Warfare to gra, która została stworzona z myślą o zaoferowaniu wiernym fanom rozrywki i wciągającej, dobrze opowiedzianej fabuły. Sony Interactive Entertainment podjęło decyzję, aby nie sprzedawać Modern Warfare za pośrednictwem rosyjskiego Sklepu Playstation”.

Oficjalny powód decyzji nie został podany, ale spekuluje się, że chodzi o nie urażenie naszych sąsiadów ze wschodu. Rosja w najnowszym Modern Warfare została bowiem przedstawiona jako jedna ze złych stron konfliktu. Podobno w trakcie jednej z misji zabity ma zostać rosyjski żołnierz, a gracz może wykorzystać do tego małe dziecko…

Decyzja Sony jest jednak nielogiczna w stosunku do pudełkowej dystrybucji gry. Okazuje się, że pudełkowa edycja przeznaczona na XOne oraz komputery osobiste, będzie możliwa do kupienia w normalnych sklepach.

Najnowsze Call of Duty: Modern Warfare, wydaje się nieco zrywać z dotychczasowym trendem swojej filmowości i pokazać wojnę w bardzo realistyczny sposób. Wszystko wyjaśni się jutro, wraz z premierą gry.

Łukasz “JeffreJ” Chmiel

Czytaj także

Zmiany w Tekken 7 - nowe możliwości dla graczy?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 16:00
​Zbliża się kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, będą strefy gier i turnieje w kultowe "bijatyki". Przed nami rywalizacja między innymi w Mortal Kombat 11 oraz Tekkena 7. Co się zmieni w tym roku?
rozwiń zwiń