Metro Exodus. Sam's Story i premiera na platformie Steam

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 11:43
Metro Exodus, które zostało wypuszczone niespełna rok temu, pojawiło się na rynku w świetle skandalu. Kiedy deweloperzy zapowiedzieli, że gra dostępna będzie tylko na platformie Epic Games Store gracze rozpoczęli bojkot. Słowne przepychanki z twórcami nie przeszkodziły jednak stworzyć bardzo dobrej gry, która wczoraj otrzymała swój drugi dodatek.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/David Cardinez

Tym razem twórcy zabierają nas do zniszczonego przez tsunami Władywostoku. Jak wskazuje nam tytuł fabularnego dodatku, wcielimy się w postać Sama, amerykańskiego żołnierza, który doskonale poznał tunele moskiewskiego metra oraz znalazł się w pociągu Aurora. Samowi marzy się powrót do ojczystych Stanów Zjednoczonych i gotów jest podjąć każde ryzyko, aby tego dokonać. Podczas szukania najbliższych mu osób, trop kieruje go do Władywostoku, z którego nie zostało zbyt wiele. Jak na postapokaliptyczny klimat przystało, zmuszeni jesteśmy zwiedzać opuszczone miasto, walczyć z czekającym na nas niebezpieczeństwem oraz wykazać się instynktem przetrwania. Przetrwać w tych ciężkich warunkach chcą także inni ocaleni, którzy osiedlili się pośród ruin. Niestety nie wszyscy będą do nas przychylnie nastawieni, a zmutowane bestie tylko czekają by rzucić się na nas znienacka. Ważnym aspektem jest to, że twórcy postawili na otwarty świat, dzięki czemu zwiedzamy go zgodnie z własnymi preferencjami.

 

Wracając jeszcze do wspomnianego skandalu warto przypomnieć, że 15 lutego, Metro Exodus w końcu pojawi się na platformie Steam. Pozostaje pytanie czy gracze zdążyli już wybaczyć Deep Silver, czy tylko czekają na dzień premiery, aby rozpocząć krucjatę składającą się z negatywnych ocen. 

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

***

Wyjątkowych materiałów Łukasza "JeffreJa" Chmiela można też słuchać na platformie podcastowej Polskiego Radia. Teraz "Strefy gamingu" można słuchać, kiedy się tylko chce. A co tam znajdziemy? - ​ Gamerów i gamerki i sport, rywalizację, pasję, adrenalinę w grach komputerowych. Aktualne informacje ze świata e-sportu i szeroko rozumianego gamingu.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pinballe i arkanoidy. Gamingowa lekcja historii

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 09:05
W latach 90. konsola Nintendo SNES obecna była w wielu polskich domach. Osoby, których nie było stać na oryginalny produkt od Nintendo zawsze mogli trafić na rynku na jakiś zamiennik, który działał jak należy.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brutalność w grach. Uczą nas zabijania?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 19:26
- Były teorie, że przez patrzenie na brutalność w grach bądź programach telewizyjnych w młodych ludziach wzrasta poziom agresji. Amerykańskie badania wykazały jednak, że to nie do końca prawda - mówi Paulina Nowak, psycholog sportu i e-sportu.
rozwiń zwiń