"Final Fantasy" - będzie wielki powrót?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 08:33
Final Fantasy VII to kultowe RPG, które pamiętają wszyscy fani marki oraz konsol starej generacji. Twórcy, wzorując się na konkurencji, postanowili przywrócić ten tytuł, oddając w ręce graczy całkowicie odświeżoną wersję. 
Audio
  • Następna wersja "Final Fantasy" - co o niej wiemy? (Strefa gamingu/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock.com

Zaslepki_czworka_GAMING_F.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Strefa gamingu" >>>

Gamer Bartosz "Bart" Jakubczyk miał okazję grać w wersję demonstracyjną i zdradził nam, co się zmieni. - Gra się naprawdę przyjemnie i pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne. Zwłaszcza, że obiecałem sobie, że w tym przypadku nie będę miał żadnych oczekiwań - mówił gość Czwórki. - To, czy jest dobrze, to subiektywne odczucie. Na pewno można powiedzieć, że jest inaczej. 

ZOBACZ TAKŻE Pinballe i arkanoidy. Gamingowa lekcja historii >>>


warcraft 1200.jpg
Warcraft 3. Furia zamiast radości

Jak przekonywał w rozmowie z Czwórką, w warstwie fabularnej ta gra być znacznie większa, bardziej złożona i rozbudowana od poprzedniej wersji. - Będą dodatkowe wątki i postaci. Wciąż ciężko powiedzieć jak będzie wyglądać finalnie, ale już wiemy, że gra podzielona ma być na trzy części, z których pierwsza rozgrywać się będzie w mieście Midgard. Miasto ma tętnić życiem, ma być ogromne i zapewniać graczom dużo więcej zabawy - opowiadał gość Czwórki. Jak przekonywał, dodatkowym elementem - obok systemu walki - będą tzw. materie. - Będziemy mogli, jako gracze, wykorzystać je dowolnie, m.in. do ataków specjalnych, czy czarów - tłumaczył ekspert. - W Final Fantasy VII używanie niektórych materii było nieopłacalne, mam nadzieję, że w tym przypadku ten system będzie lepiej wyważony i unikniemy takich sytuacji.

ZOBACZ WIĘCEJ Gry wyścigowe to nisza? >>>

Ekspert mówił także o mechanice gry. - Różnica między nową wersją a poprzednimi jest bardzo duża. Wcześniejszy system walki, choć był dość prosty, był również satysfakcjonujący. Ten system pozostał, choć w nieco zmienionej formie. Wciąż mamy pasek Active Time Battle, jednak walki są bardziej dynamiczne. Istotna pozostała jednak kwestia strategii i możemy się przy nich dobrze bawić. 

W programie także tradycyjnie Mateusz Kulik przygotował kalendarium gracza.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Goście: Bartosz "Bart" Jakubczyk

Data emisji: 22.03.2020

Godzina emisji: 12.08

kd/ac

Czytaj także

PUBG - wzrost popularności ze skandalem w tle

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 11:32
Wydaje się, że Playerunknown’s Battlegrounds najlepszy czas ma już za sobą. Na tle miażdżącej przewagi konkurencji w postaci Fortnite’a od Epic Games, zwolennicy bardziej realistycznej rozgrywki w produkcji PUBG Corporation powoli zaczęli porzucać tytuł. Na pewno nie pomogła też premiera Ring of Elysium na serwerach europejskich oraz fala banów dla oszustów, którymi okazali się także profesjonalni gracze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Overwatch, rynek MMO i kobiety w gamingu okiem Kitsu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 15:13
W Czwórce zagościła Ula "Kitsu" Mikołajczyk, która opowiadała na temat rynku gier MMO, trudnej sytuacji "Overwatcha" w Polsce i na świecie oraz aktualnych trendach wśród stremujących. 
rozwiń zwiń