Ultraliga. Kto zostanie mistrzem?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 11:43
Ultraliga trwa w najlepsze oraz została rozszerzona do niższej dywizji. Michał "Avahir" Kudliński, caster, komentator oraz ekspert Ultraligi opowiadał nam o aktualnej sytuacji.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock.com

tekken 7 1200.jpg
E-sport w czasach pandemii. Co zamiast Tekken World Tour?

Ultraliga trwa w najlepsze, została rozszerzona do niższej dywizji. W każdy wtorek oraz środę możemy oglądać zmagania najlepszych graczy League of Legends w Polsce. - Technicznie to sezon piąty Ultraligi, a przez pierwsze cztery widoczne były dwie najważniejsze drużyny, które między sobą walczyły, skakały sobie do gardeł - wspominał Michał "Avahir" Kudliński, caster, komentator oraz ekspert Ultraligi. Teraz, jak mówił, sytuacja się zmieniła. - Choć nadal wskazywany jest lider, dobrych drużyn mamy aż pięć - tłumaczył.

Posłuchaj
55:34 2020_07_19 12_04_21_PR4_Strefa_Gamingu.mp3 Michał "Avahir" Kudliński opowiada o Ultralidze (Strefa gamingu/Czwórka) 

shutterstock_gaming gracz złość 1200.jpg
Multiplayer - nie bądź toksycznym graczem

Opowiadał o aktualnej sytuacji w tabelach i prognozowanych zwycięstwach. - Ostatni tydzień jest szczególnie interesujący, zapowiada się mnóstwo arcyciekawych pojedynków, również w związku z dolną tabelą - tu mamy na myśli trzy ostatnie drużyny - mówił Avahir. 

Czytaj także:

W programie także rozmawialiśmy o Kick Neosurf, i ich wyczynach w Ultralidze. Jak przekonywał Jeffrej, w ubiegłym sezonie ich występ był "genialny", ten sezon jest dla nich znacznie mniej udany. - Ich skład wzbudza podziw, to najlepszy skład na polskiej scenie, oni tam mają pięciu fenomenalnych graczy, to są "bestie", a każdy z nich jest gwiazdą w swojej roli - mówił Avahir. I jak podkreślał, to bardzo zgrany zespół. - Ci ludzie mają historię wspólnego grania, więc Kick Neosurf zarówno na poziomie indywidualnym, jak i drużynowym było skazane na sukces. Są wszędzie, są szybcy. Tymczasem wkradło się kilka mankamentów, grają z "zadyszką". Nawet ich trener mówi o "odrdzewianiu umiejętności mechanicznych" - tłumaczył Avahir. 

W programie rozmawialiśmy także o popularności salonów gier i ich - w ostatnich latach - powolnym odchodzeniu do lamusa. O ich fenomenie opowiadał Krzysztof NrGeek Micielski. Tradycyjnie Mateusz Kulik przygotował też wydawnicze kalendarium gracza. 

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Michał "Avahir" Kudliński (caster, komentator oraz ekspert Ultraligi)

Data emisji: 19.07.2020

Godzina emisji: 12.15

kd

Czytaj także

"League of Legends". Lillia - będzie nowa bohaterka

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 11:15
League of Legends to bez wątpienia jedna z najważniejszych gier w świecie e-sportu. Nieustannie rozwijana, wspierana, z multum bohaterów. Jak widać twórcy nie zamierzają poprzestać na aktualnej plejadzie gwiazd i już niedługo pojawi się Lillia - nowa bohaterka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

E-sport w czasach pandemii. Co zamiast Tekken World Tour?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 15:00
Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom wielu imprez, w tym także e-sportowych. O tym, jak wygląda teraz sytuacja opowiada Mariusz "Maniek" Dziarmaga z Organizacji Fighting Games Challenge.
rozwiń zwiń