Konsole nowej generacji - jaki sprzęt podbije serca graczy?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 11:50
Trwająca od lat rywalizacja między PlayStation i XBoxem przybiera na sile w związku z premierą nowych konsol.  
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Roman Samborskyi/Shutterstock.com

Na pierwszy rzut oka 

- Sony poszło w zupełnie nowym kierunku jeśli chodzi o design produktu i postawiło na futuryzm. Niektórzy twierdzą, że PlayStation 5 przypomina duży router. Microsoft postanowił zaś puścić oko do producentów lodówek wypuszczając na rynek czarny prostopadłościan z dziurami - mówi Rafał Skryba Kurczyński.  

14:21 [CZWORKA]Strefa Gamingu 28 czerwiec 2020 konsole.mp3 Ranking konsol nowych generacji (Strefa gamingu/Czwórka)

Specyfikacja sprzętu

Jeśli chodzi o podzespoły i pamięć - oba modele prezentują się podobnie. Jedną i drugą konsolę wyposażono w procesor AMD Zen2 o ośmiu rdzeniach, obie posiadają też taką samą ilość pamięci RAM, czyli 16 GB GDDR6. - Te konsole będą wydajne - przekonuje ekspert. - "Na papierze" lepszy pod tym względem wydaje się nowy XBox, za to PlayStation może być szybsze w praktyce.

Posłuchaj:

Co po konsolach?

- Pierwsze wydanie konsol zawsze jest problematyczne, bo problemy pojawiają się najczęściej wtedy, gdy sprzęt trafi już do konsumentów i zaczyna być używany - zauważa rozmówca Łukasza Chmiela. - Moco trzymam kciuki za obie konsole, bo kto wie jak długo jeszcze będziemy z nich korzystać. Jeśli rozwinie się w gamingu sektor usług streamingowych, to być może nie trzeba będzie kupować ani XBoxa, ani Playstation - dodaje gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Rafał Skryba Kurczyński

Data emisji: 28.06.2020

Godzina emisji: 12.15

kul/pj

Czytaj także

Remaster i remake. Kultowe tytuły w nowych wersjach

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 14:00
Czy wydawanie takich wersji gier jest zabiegiem, który ma na celu łatwy zarobek dla twórców, czy rzeczywiście jest to ukłon w kierunku fanów?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Final Fantasy" - będzie wielki powrót?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 08:33
Final Fantasy VII to kultowe RPG, które pamiętają wszyscy fani marki oraz konsol starej generacji. Twórcy, wzorując się na konkurencji, postanowili przywrócić ten tytuł, oddając w ręce graczy całkowicie odświeżoną wersję. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

American Truck - zostań kierowcą wirtualnej ciężarówki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:16
Symulatory jazdy ciężarówką cieszą się w Polsce niezwykłym powodzeniem. Zarówno Euro Truck Simulator jak i American Truck Simulator zebrały wokół siebie rzeszę fanów, którzy cały czas pokonują kolejne kilometry.
rozwiń zwiń