Skandal w CS:GO. Polacy zbanowani!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 11:29
Aż 37 trenerów zostało ukaranych przez Esports Integrity Commission. Organizacja od dłuższego czasu prowadziła śledztwo związane z tak zwanym coach-bugiem. Niestety na niechlubnej liście znalazło się także dwóch Polaków.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: REDPIXEL.PL/Shutterstock.com

shutterstock gaming 1200.jpg
Jak stworzyć dobrą grę? "Postawić na jakość i przekaz"

Coach-bug to trenowanie swoich podopiecznych, których taktyki z premedytacją mają wykorzystywać istniejące błędy gry. Jak dobrze wiemy, twórcy nieustannie pracują nad eliminacją wszelkich błędów w swoich produkcjach, ale niektóre z nich są bardzo trudne do naprawienia. Wielokrotnie dochodziło do sytuacji, w której deweloperzy otwarcie informowali o błędzie, który istnieje i oczywiście zakazywano korzystania z niego do momentu wprowadzenia stosownej aktualizacji. Nie wszyscy jednak podchodzili do sprawy uczciwie i zaprzeczając idei fair play, korzystali z istniejących niedoróbek.

Czytaj także:

shutterstock gaming gracz2 1200.jpg
Skradanki. Gatunek gier zapomnianych?

Wśród 37 zbanowanych trenerów znalazła się także dwóch Polaków: Mikołaj „miNIr0x” Michałków oraz legendarny Mariusz "Loord" Cybulski. Michałków będzie zmuszony pożegnać się z trenowaniem swojej drużyny na 3.75 miesiąca, natomiast Mariusz Cybulski będzie pauzował przez sześć miesięcy. Kara została złagodzona ze względu na przyznanie się do winy przez oskarżonych.

ZOBACZ WIĘCEJ "Strefa gamingu" - wywiady, relacje ciekawostki >>>

To jeszcze nie koniec śledztwa. Do sprawdzenia śledczy otrzymali blisko 100 tysięcy powtórek, a aktualny postęp weryfikacji oceniają na 20%. Najbardziej dotkliwa kara spotkała rosyjskiego trenera. Aleksandr "zoneR" Bogatiryev został odsunięty na 36 miesięcy!

O dalszym rozwoju wydarzeń będziemy informować na bieżąco.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak stworzyć dobrą grę? "Postawić na jakość i przekaz"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 16:07
Branża gamingowa oraz e-sportowa zmienia się bardzo dynamicznie, więc twórcy zmuszeni są dostosowywać się do panujących standardów oraz sprostać wysokim wymaganiom konsumentów. - Produkcje muszą być ciekawe, grywalne, spełniać wszelkie wymagania, ale też docierać z właściwym przekazem - tłumaczył Adrian Smarzewski, szef BTC Studios.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udany debiut "Vampire: The Masquerade - Shadows Of New York"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 07:57
"Vampire: The Masquerade" zawsze było pełnokrwistym RPG. Kiedy Draw Distance ogłosiło prace nad nowa grą z tego uniwersum, gracze poczuli ogromne rozczarowanie z powodu zmiany gatunku z role-playing game na visual novel. Czy rzeczywiście było się czego obawiać?
rozwiń zwiń