"Resident Evil Village" - recenzenci zachwyceni!

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 10:40
Za nami premiera "Resident Evil Village". Nadchodzący tytuł od dłuższego czasu uważany był za potencjalny hit i zaiste nim jest. Recenzenci są zachwyceni, a gracze docenili nowatorską formułę, na którą zdecydował się Capcom.
Residential Evil Village
"Residential Evil Village"Foto: shutterstock/ Miguel Lagoa

assassins creed shutterstock 1200.jpg
"Assassins Creed Valhalla". Nowy patch i DLC

W serwisie Metacritic najnowszy "Resident Evil" może poszczycić się oceną 84/100. Recenzenci nie kryją zachwytu nad unikatowym klimatem oraz formułą rozgrywki. Za największe atuty uważa się kapitalny początek rozgrywki, jej zróżnicowanie oraz unikatową postać Lady Dimitrescu, która już przed premierą rozpalała wyobraźnię graczy. Twórcy siódmej część kultowego cyklu horrorów zdecydowali się na zerwanie ze schematami i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Ponownie wcielamy się w Ethana, którego mogliśmy poznać w poprzedniej odsłonie. Wraz ze swoją żoną Mią, Ethan zamieszkał w odosobnionym miejscu, znajdującym się pod ścisłą obserwacją organizacji BSAA.

Źr. YouTube/Resident Evil Village - Launch Trailer


Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony rozgrywka przebiega w formie widoku pierwszoosobowego. "Resident Evil Village" stawia jednak na eksplorację. Tytułowa wioska to bardzo nieprzyjazne miejsce, które skrywa wiele tajemnic do odkrycia. Lycansi - zmutowani przeciwnicy - stanowią główne zagrożenie dla naszego bohatera. Co ciekawe, są oni źródłem pożywienia dla Lady Dimitrescu. Capcom zadbał także o właściwe zarządzanie ekwipunkiem, nawiązując do czwartej części, co znaczy, że warto kontrolować posiadaną ilość amunicji oraz właściwie zarządzać dostępnym miejscem. Nie zabrakło także podstawowych opcji craftingu.


gra komputerowa gracz shutter 1200 Gorodenkoff
Zawod "nolife". Kiedy gaming staje się sposobem na życie?

Sprawdź także:

Na osobny opis zasługuje tryb "Resident Evil: Verse" czyli dostępny w pakiecie tryb multiplayer. Gracze uczestniczą w cztero- lub sześcioosobowych potyczkach wcielając się w jedną z postaci dobrze znanych z historii gry. W momencie śmierci nasza postać przybiera zmutowaną formę i atakuje innych graczy. Klasyczny Deathmatch trwa maksymalnie pięć minut, a gracz z największą ilością punktów wygrywa rozgrywkę.

"Resident Evil Village" to bez wątpienia hit. Niestety jego premierowa cena może wielu graczy zaboleć i nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na terminowy start. Dla fanów serii jest to bez wątpienia pozycja obowiązkowa. Jeżeli jednak nadal wahacie się, warto poczekać na bardziej przystępną cenę.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

aw

Czytaj także

Gaming to sport, nie tylko rozrywka. Najważniejsze turnieje i zawody

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 17:00
E-sport to dziedzina, która rozwija się bardzo dynamicznie, a turnieje, konkursy czy zawody e-sportowe i rywalizacja graczy na najwyższym poziomie wpisują się coraz częściej w kalendarze ważnych wydarzeń na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość. "To z pewnością przyszłość gamingu"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 16:27
Pierwotnie uznawana była za "gadżet dla bogaczy", zabawkę, która w żaden sposób nie zrewolucjonizuje gamingu. Okazuje się jednak, że VR zaczyna gwałtownie zyskiwać na popularności i coraz częściej jest stałym elementem gier. 
rozwiń zwiń