W gamingu wciąż szukamy realizmu?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:43
- Dawniej gracze domagali się przede wszystkim realizmu w grze. Dziś dobrze jest mieć rozwiązania hybrydowe: możesz zwiedzać szczegółowo dopracowany świat, ale masz też możliwość liniowego przejścia gry - tłumaczył gość Czwórki, gamer Andrzej Śledź. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/bodnar.photo

shutterstock alien 1200.jpg
Obcy. Z dużego ekranu do gier komputerowych

ZOBACZ WIĘCEJ Ciekawostki, relacje, wywiady - audycja "Strefa gamingu"

- Na początku cieszyłem się, że prawdziwe życie będę mógł przenieść do wirtualnego świata. W praktyce okazało się, że w codziennym życiu mam do zrobienia mnóstwo rzeczy i nie mam czasu na przykład na wirtualne podróżowanie w czasie rzeczywistym - mówił gamer Andrzej "Śledziu" Śledź.

Posłuchaj
56:02 2021_03_07 12_03_50_PR4_Strefa_Gamingu.mp3 realizm w grach jest potrzebny? (Strefa gamingu/Czwórka) 

Cyberpunk 2077 free 1200.jpg
"Cyberpunk 2077" i inne kampanie w gamingu. Jak to się robi?

Konieczność poświęcenia długich godzin i dni na przejście gry zaczęła ciążyć z czasem wielu graczom. Deweloperzy zaczęli wiec tworzyć gry, które przejść można nawet w osiem do dwunastu godzin. - Wiele gier przechodzę liniowo, nie zachwycam się po drodze całym światem, detalami, które zostały tam ukryte, nie zwiedzam - mówił Andrzej Śledź. - Jeśli gra ma trwać dwadzieścia godzin wiem, że jej nie przejdę. Chodzi o to, by gra była "skondensowana" - tłumaczył.

Sprawdź także:

Okazuje się jednak, że wciąż są deweloperzy, którzy potrafią w niesamowity sposób odwzorować aspekty życia realnego. - Twórcy chcą sztucznie przedłużać gry, by to "dobrze wyglądało" na pudełku czy w recenzjach. Jeśli gry są drogie, rozgrywka powinna trwać dłużej - mówił gość Czwórki. - Z drugiej strony wciąż znam wielu graczy, którzy lubią poczuć klimat gry, zwiedzać świat w niej zawarty. Rozwiązanie hybrydowe, czyli "możliwość" zwiedzania, ale bez "konieczności" zwiedzania - to rozwiązanie optymalne - mówił Andrzej Śledź.

Posłuchaj także:

W programie przedstawiliśmy także newsy ze świata gamingu, a kalendarium gracza przygotował Mateusz Kulik. Było także - tradycyjnie, dużo dobrej muzyki. 

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Goście: Andrzej "Śledziu" Śledź (gamer, komentator)

Data emisji: 07.03.2021

Godzina emisji: 12.05

kd

Czytaj także

"Wiedźmin 3" i Cyberpunk 2077". CD Project okradzione

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 09:30
Problemów CD Projektu ciąg dalszy. Od dnia premiery "Cyberpunka 2077" nie brakuje negatywnych opinii na temat stanu technicznego gry. Co prawda twórcy dwoją się i troją, aby poprawić finalną jakość produkcji, ale do ideału wciąż daleka droga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość. "To z pewnością przyszłość gamingu"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 16:27
Pierwotnie uznawana była za "gadżet dla bogaczy", zabawkę, która w żaden sposób nie zrewolucjonizuje gamingu. Okazuje się jednak, że VR zaczyna gwałtownie zyskiwać na popularności i coraz częściej jest stałym elementem gier. 
rozwiń zwiń