"PUBG" przechodzi na model Free To Play

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 20:00
"Playerunknown's Battlegrounds" oficjalnie przeszło na model darmowej dystrybucji. Jeden z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku battle royale jest już dostępny dla wszystkich, a utrzymanie serwerów i rozwój produkcji mają zapewnić mikrotransakcje.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Parilov

Studio KRAFTON już wcześniej informowało graczy, że przygotowują się do przejścia na model free-to-play i niedługo po ogłoszeniu tego komunikatu zmiana formy dystrybucji tytułu została wdrożona w życie. Od dziś wszyscy zainteresowani, niezależnie od platformy, mogą pobrać grę na swoje dyski i ruszyć do boju samotnie lub wraz z drużyną.

Oczywiście wprowadzenie modelu free-to-play dla "PUBG" wiąże się z rozwinięciem dostępnych już mikrotransakcji. Na szczęście gracze, którzy zdecydują się zainwestować realną gotówkę w tytuł, nie uzyskają przez to przewagi nad innymi graczami. Tak jak było do tej pory, za realną gotówkę kupimy jedynie kosmetyczne dodatki do broni oraz postaci, aby wyróżnić się na polu bitwy.

Nie zabraknie także wizualnych dodatków dla naszej postaci w formie skórek oraz kamuflażu.

Gracze, którzy zakupili grę przed jej przejściem na darmowy model dystrybucji, na pewno nie będą stratni. Czeka na nich Specjalny Pakiet Pamiątkowy, w skład którego wchodzą:

● Battlegrounds Plus
● zestaw pamiątkowych skórek
● gadżety tzw. Dziedzictwa

Najnowsza aktualizacja opatrzona numerem 15.2 również jest już dostępna na oficjalnych serwerach. Oprócz nowej zawartości patch ulepszył tradycyjnie balans rozgrywki, naprawił błędy związane z minimapą, a także wprowadził nowy wygląd sklepu.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Postapokalipsa to wciąż świetny temat dla twórców gier

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 07:58
Temat postapokalipsy w grach, okraszonej obecnością żywych trupów,  to niekończący się potencjał dla deweloperów. Chociaż na horyzoncie już widać "Dying Light 2",  a gracze wciąż zachwycają się "Days Gone",  Microsoft przygotował dla graczy miłą niespodziankę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

New World. Okupacja serwerów wciąż trwa!

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 21:54
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o sukcesie wyprodukowanego przez Amazon Games "New World". Chociaż od premiery minął już tydzień, zainteresowanie produkcją jest tak ogromne, że gracze wciąż mają problem z zalogowaniem się na serwery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zombie, duchy - najbardziej przerażające gry na Halloween

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 15:00
Jest taki dzień w roku, w którym budzą się istoty z sennych koszmarów. Sprawdzamy, które gry warto wybrać podczas Halloween.
rozwiń zwiń