Steam z kolejnym rekordem. Te liczby imponują

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 17:42
Nie od dziś wiadomo, że Steam jest niekwestionowanym monopolistą w świecie cyfrowej dystrybucji stworzonej przez Valve. Platforma, która zadebiutowała w 2003 roku może pochwalić się kolejnym rekordem, który trudno będzie pobić.
Pozytywne emocje w gamingu :)
Pozytywne emocje w gamingu :)Foto: Shutterstock.com/Shift Drive

Finalna wersja klienta Valve została wydana dokładnie 12 września 2003 roku. Valve rozszerzyło swoją aplikację o sklep, a także możliwość znalezienia większej ilości informacji na temat oferowanych tytułów, zobaczenia zdjęć i oceny krytyków interesujących nas gier.

Z czasem jednak twórcy Half-Life’a dodawali coraz więcej opcji jak np. możliwość pobrania demonstracyjnych wersji gier lub uploadowania filmów w wysokiej - jak na tamte czasy - jakości. Dziś platforma Valve ma kolejne powody do świętowania.

W miniony weekend liczba równocześnie zalogowanych użytkowników przekroczyła 29 milionów osób. Podkreślamy raz jeszcze: JEDNOCZEŚNIE!

Można odnieść wrażenie, że na nowy rekord platformy złożyły się dwa czynniki. Po pierwsze "God of War" zawitał na PC, tak samo jak "Monster Hunter: Rise". Dodatkowo - o czym informowaliśmy w Czwórce - "PUBG" przeszło na model free to play. Konkurencyjne firmy, które postanowiły stworzyć swój odpowiednik Steama, na pewno patrzą na wynik Valve z zazdrością, a to zapewne jeszcze nie koniec.

Czytaj także:

Już w przyszłym miesiącu na Steam pojawią się tak wyczekiwane hity, jak rodzimy "Dying Light 2" od Techlandu oraz "Elden Ring" od From Software. Poza tym Valve przygotowuje kolejne promocje oraz wyprzedaże. Perspektyw na dalszy rozwój Steama dosłownie końca nie widać.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Gry przygodowe i strategiczne - czym zostały zastąpione?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 12:10
​Na początku XXI wieku na komputerach osobistych prym wiodły gry przygodowe z gatunku "point and click" oraz gry strategiczne. Jednak wraz z rozwojem e-sportu i mocniejszym naciskiem na tryb multiplayer wspomniane gatunki zaczęły zanikać.
rozwiń zwiń