Open Dialogues on Climate Change. "Chcemy realnie pomóc Ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 17:27
- Łączy nas chęć znalezienia konkretnych i reprezentatywnych rozwiązań kryzysu klimatycznego - mówiła w Czwórce Kornelia Jasiuk, współodpowiedzialna za organizację tego przedsięwzięcia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Andrey_Popov

Susza globalne ocieplenie free shutt-1200.jpg
Dość ocieplenia. Czas rozprawić się z metanem i CO2

Organizatorzy Open Dialogues on Climate Change postawili cel: stworzyć platformę do wymiany opinii i pomysłów, gdzie spotkają się wszystkie grupy społeczne, aby wspólnie stworzyć konkretne rozwiązania grożącej Ziemi katastrofy klimatycznej. - Obecnie nasz międzynarodowy zespół ma swoich reprezentantów w ponad 50 krajach na 5 kontynentach, a swoje krajowe wydarzenia realizuje już prawie 30 zespołów. A my dopiero się rozkręcamy - podkreślała Kornelia Jasiuk, współodpowiedzialna za organizację tego przedsięwzięcia. 

Posłuchaj
19:36 czwórka eko2021_09_17-15-14-36.mp3 O projekcie Open Dialogues on Climate Change opowiada Kornelia Jasiuk (Ratujemy świat/Czwórka) 

Polski zespół jest pierwszą grupą, która powstała. - Pomysł zrodził się w naszym kraju, a stworzyła go Zuzanna Borowska - opowiadała gość Czwórki. - Stawiamy na dialog, chcemy stworzyć ku temu bezpieczną, zróżnicowaną przestrzeń. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i ekspertów naukowych, biznesmenów, twórców przeróżnych inicjatyw, ludzi różnych środowisk, związanych z klimatem. Docelowo chcemy tworzyć rekomendacje, które będziemy mogli rozprzestrzeniać krajowo, ale nie tylko - tłumaczyła. - Będziemy pukać do każdych drzwi, by efekty naszej pracy odniosły realny skutek. 

Ekologia 1200.jpg
Zanurz się w lesie. "Dla zdrowia i dla relaksu"

Posłuchaj także:

Projekt OCDD powstał, bo - jak przekonuje gość Czwórki - ze względu na problemy klimatyczne młodzi ludzie nie mogą czuć się pod tym względem na naszej planecie niezagrożeni. - Jest sporo takich inicjatyw, ale są one w dużej mierze nieskuteczne, i jest to kwestia polityki międzynarodowej. Dlatego nasze wnioski i efekty działań będziemy starali się "zaszczepić", przedstawić włodarzom na poziomie krajowym, ale i lokalnym - podkreślała Kornelia Jasiuk. 

Czytaj także:

Drugą odsłonę zaplanowano na 18 i 19 września w Warszawie. - Pierwsza część dotyczyła Śląska, teraz będziemy rozmawiać o skali kraju - podkreślała gość Czwórki. - W wydarzeniu udział wezmą m.in. przedstawiciele Ministerstwa środowiska, urzędu miasta, ale i eksperci m.in. z Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego, WWF Polska, Młodzieżowej Rady Klimatycznej, Młodzieżowego Strejku Klimatycznego - wyliczała gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: "Ratujemy świat" 

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kornelia Jasiuk (organizatorka akcji)

Data emisji: 17.09.2021

Godzina emisji: 15.15

Czytaj także

Edukacja klimatyczna w Polsce. "Mamy wciąż spore braki"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 10:50
- Edukacja klimatyczna przede wszystkim ma cel: ratowanie Ziemi. To m.in. badanie atmosfery, biosfery i wpływu działań ekologicznych na życie ludzi. W praktyce po prostu jej nie ma - opowiadał Mikołaj Petryga z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
rozwiń zwiń