Wiedźmin, Fałszywy Pieśniarz i Skoczkini. Fantastyczne Targi w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 12:11
Tu spotkają się fani książek, gier, filmów, gadżetów związanych z fantastyką. Na Warszawskich Targach Fantastyki rozmawialiśmy z wielbicielami twórczości Andrzeja Sapkowskiego, z kryminologiem, który zagląda swoim bohaterom do głów oraz z autorką książki "Skoczkini. Zapiski z międzygwiezdnego lotu".
Audio
  • Co działo się na Warszawskich Targach Fantastyki? (Audycja fantastyczna/Czwórka)
Warszawskie Targi Fantastyki
Warszawskie Targi FantastykiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

W tej odsłonie "Audycji fantastycznej", tym razem nadawanej z Warszawskich Targów Fantastyki, sprawdziliśmy m.in., co słychać u Martyny Raduchowskiej - polskiej pisarki science fiction i fantasy oraz psychologa i kryminologa. Właśnie ukazała się jej kolejna powieść w cyklu "Szamanka od umarlaków" - "Fałszywy Pieśniarz". - W tej książce rzeczywiście jest więcej wątków kryminalnych, które pozwoliły mi wykorzystać zdobytą wiedzę w tym temacie. A sam pomysł na miejsce zbrodni przyszedł mi do głowy, bo wiedziałam, czego szuka się w takich okolicznościach i jak można na tym etapie skomplikować intrygę - opowiada autorka.      

"Fałszywy Pieśniarz" jest bezpośrednią kontynuacją "Szamanki od umarlaków" i "Demona Luster". Tym razem ekipa śledcza Wydziału Opętań i Nawiedzeń wkracza do ogrodu Kusiciela, aby odkryć ostatni element układanki. Ekshumacja zwłok nieznanego mężczyzny daje początek serii tragicznych wydarzeń. We Wrocławiu dochodzi do przerażających samobójstw, mroczna przeszłość Kruchego powraca, by upomnieć się o jego duszę, Ida zaś przekonuje się, że dar szamanki od umarlaków w niepowołanych rękach grozi katastrofą, a życzenia potrafią być niebezpieczne szczególnie wtedy, gdy się spełniają.


Czytaj także
Falkon 1200.jpg
Falkon 2019. "Zaczęło się od małego konwentu, dziś odwiedzają nas tysiące"

Spotkaliśmy się także z twórcami fanowskiej pełnometrażowej produkcji inspirowanej cyklem wiedźminskim Andrzeja Sapkowskiego - "Pół wieku poezji później" oraz z Dominiką Węcławek - dziennikarką, scenarzystką komiksową i pisarką, która na Warszawskie Targi Fantastyki przyjechała z nową książką - "Skoczkini. Zapiski z międzygwiezdnego lotu".

***

Tytuł audycji: Audycji Fantastycznej

Prowadzi: Anna Hardej

Data emisji: 30.11.2019

Godz. emisji: 18.05

kul

Logo Warszawskich Dni Fantastyki Logo Warszawskich Dni Fantastyki

mat. pras./kd/pj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohater współczesnych opowiadań powinien być ludzki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:04
Siadając do pisania opowiadania warto, poza tematem, wybrać też bohatera. - Nie musimy go lubić, ale warto byśmy go rozumieli - mówi Magdalena Wleklik, scenarzystka i reżyserka. 
rozwiń zwiń