Od Orwella do Márqueza. Sierpień z literaturą w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 11:25
Zapraszamy do wysłuchania kolejnych znakomitych powieści. Na naszej antenie wybrzmią "Rok 1984", "Genialna Przyjaciółka", a także "Miłość w czasach zarazy".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/mayk.75

Już od 3 sierpnia na antenie Czwórki książkę "Rok 1984" George'a Orwella, wydaną przez wydawnictwo Muza, czyta Jerzy Radziwiłowicz. Powieść Orwella ukazuje świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary. Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcia, jak "wolność" i "sprawiedliwość" nie istnieją. Zapraszamy na dziesięć części książki, od poniedziałku do piątku po godz. 8.35 w audycjach "Pierwsze słyszę" i "Najlepszy dzień tygodnia"

Książki do słuchania:

Zapraszamy także do słuchania powieści "Genialna przyjaciółka" Eleny Ferrante, którą na antenie Czwórki przeczyta Laura Breszka. To literacka podróż w przeszłość, która przeniesie czytelnika w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu. "Genialna przyjaciółka" to niezwykła opowieść o przyjaźni i dążeniu do wyrwania się z rzeczywistości zdominowanej przez biedę, ciemnotę i przemoc. Książki Eleny Ferrante można słuchać codziennie od 3 do 14 sierpnia 2020. Zapraszamy na dziesięć części książki, od poniedziałku do piątku po godz. 10.45 w audycji "Stacja Kultura"

Posłuchaj także:

"Miłość w czasach zarazy" to niezwykła powieść o uczuciu, które okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia poety Florentino Arizy oraz Ferminy Dazy. Oboje przechodzą przez wszystkie kręgi miłości - młodzieńcze zadurzenie, małżeństwo z rozsądku, szalone namiętności, miłości idealizowane i ulotne pragnienia cielesne. Powieści Gabriela Márqueza, wydanej nakładem wydawnictwa Muza, można będzie słuchać codziennie od 3 do 21 sierpnia 2020. Zapraszamy na kolejne części książki, od poniedziałku do piątku po godz. 15.45 w audycji "Czat Czwórki"

ZOBACZ WIĘCEJ Radiopowieść w Czwórce >>>

***

mat. pras./kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń