Matura 2021. Korepetycje z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 09:20
Zbliża się matura, więc jak co roku - mamy dla Was pomocne maturalne powtórki z różnych przedmiotów. W Czwórce przedstawiamy zadania z poprzednich lat i pytamy ekspertów o rozwiązania! Powtarzamy wzory i przypominamy lektury. Na antenie i na stronie internetowej Czwórki - podpowiadamy czego się uczyć i jak się uczyć. Sprawdź nasze propozycje! 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Hugo Felix

ksiazki_czytanie_shutter_1200_Yulai Studio.jpg
Matura z Czwórką. Powtórz wiedzę z polskiego

Na naszej stronie przyjemnie można powtórzyć matematykę, fizykę, chemię, język polski, angielski, niemiecki, WOS czy historię sztuki. 

W poniedziałki o 11.40 w audycji "Stacja Kultura" zapraszamy na poetycki cykl Oliwii Krettek "Czy wie(r)sz, że?". To autorskie spojrzenie na nieznane fakty z życia Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza. Okazuje się, że na nowo interpretować ich utwory, a także sprawdzać ich ślady w ówczesnym świecie, np. w muzyce czy sztuce filmowej. Od 19 kwietnia o godz. 10.40 radiopowieść "Zbrodnia i kara". Fragmentów jednego z najsłynniejszych dzieł Fiodora Dostojewskiego, należącego jednocześnie do zbioru lektur, będzie można słuchać od poniedziałku do piątku.

Zobacz także: Matura z języka angielskiego. Z nami powtórzysz materiał >>>

To niejedyne nawiązania do matury z języka polskiego w Czwórce. Do 4 maja w każdy wtorek o godz. 11.40 Kinga Michalska w swoim cyklu książkowym omówi sylwetki i twórczość laureatów Literackiej Nagrody Nobla oraz opowie o najważniejszych ich publikacjach, ścieżkach kariery i aktualnych planach autorów docenionych przez Akademię Szwedzką w XXI wieku.

W paśmie "W to mi graj" 17 kwietnia o godz. 12.00 powtórki lektur znajdujące się w zasobach Teatru Telewizji. Z kolei 24 kwietnia ludzie teatru będą wspominali swoją maturę. Które przedmioty zdawali? Jakie tematy im się trafiły? Może mieli jakieś przygody? Komuś się wypisał długopis, a ktoś ledwo zdążył na maturę ustną?

matematyka liczby east news 1200.jpg
Matura z matematyki - praktyczne kompendium wiedzy

Zobacz także: Matura z języka niemieckiego >>>

W majowe środy o godz. 11.30 Aleksandra Opala w cyklu "Kultura Natury" przybliży maturzystom publikacje, techniki, audiobooki, instalacje i ścieżki dźwiękowe, które pomogą się zrelaksować w lesie, zgodnie z coraz popularniejszym trendem lasoterapii.

W czwórkowej "Strefie Relaksu 2.0" w każdy czwartek w "Strefie prywatnej", aż do 6 czerwca najlepsze i niecodzienne sposoby na relaks, rekreację oraz pomoc w radzeniu sobie z maturalnym stresem. Trochę poleniuchujemy. 

W audycji "TOP – Trochę Optymizmu Popołudniem" w ramach serwisu muzycznego specjalna playlista do nauki dla maturzystów oraz przegląd gier pomagających się zrelaksować i mogących przynieść korzyści naukowe.

W "Strefie sportu" też włączamy się w działalność maturalną robiąc rozmowy ze sportowcami, którzy w tym roku zdają maturę - optymistycznie, że da się zdać maturę mając wiele innych obowiązków związanych z uprawianiem sportu na najwyższym poziomie.

***

aw/ mat.pras./pj

Czytaj także

Matura 2021. Matematyka - praktyczne kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 15:00
Pomagamy Wam przygotować się do matury z matematyki. W materiale znajdziecie m.in. sposoby na rozwiązywanie zadań i problemów z takich obszarów tematycznych jak funkcja kwadratowa, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka czy logarytmy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matura 2021. Język polski - praktyczne kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 18:43
Zapraszamy do wspólnej nauki. Specjalnie dla Was powtarzamy zadania maturalne z języka polskiego z ubiegłych lat i tłumaczymy podstawowe zagadnienia, które będą mogły przydać się tegorocznym abiturientom.
rozwiń zwiń