Nieprzeciętni 2022. Ostatni tydzień na zgłoszenia!

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 06:00
Czwórka szuka ludzi niezwykłych, z nietuzinkowymi zainteresowaniami, a także nowatorskimi pomysłami. Do wygrania cenne nagrody: cyfrowe radioodbiorniki, a także słuchawki i głośniki bluetooth. Na zgłoszenia zostało tylko kilka dni!
Nieprzeciętni 2022 startują w marcu
Nieprzeciętni 2022 startują w marcuFoto: Polskieradio.pl

Kandydatów do plebiscytu Nieprzeciętni 2022 można zgłaszać jeszcze do 17 kwietnia. Prosty formularz dostępny na stronie nieprzecietni.polskieradio.pl może wypełnić zarówno sam kandydat, jak i jego rodzina, przyjaciele, znajomi czy współpracownicy. Ogłoszenie laureata nastąpi 23 czerwca podczas gali finałowej.

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

Plebiscyt Nieprzeciętni 2022 ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy w swojej pracy, środowisku, robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy. Jednym słowem wszystkich, których można określić mianem wyjątkowych.

Pierwszy etap konkursu - nadsyłanie zgłoszeń - potrwa do 17 kwietnia. Chęć uczestnictwa w plebiscycie można przekazać za pomocą formularza na stronie internetowej Czwórki lub drogą mailową na adres nieprzecietni@polskieradio.pl. Kandydatów mogą proponować przyjaciele, rodzina, znajomi, współpracownicy, zgłaszać się mogą także sami zainteresowani. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek pomiędzy 18., a 35. rokiem życia. 

Spośród wszystkich kandydatur, kapituła plebiscytu wybierze 10 finalistów i ogłosi ich nazwiska 16 maja. W drugim etapie konkursu, to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród szczęśliwej dziesiątki. Od 16 maja do 12 czerwca będzie można  głosować na swojego faworyta poprzez stronę nieprzecietni.polskieradio.pl. Wyniki głosowania i nazwisko Nieprzeciętnego 2022 poznamy na uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 23 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana.

Regulamin plebiscytu Nieprzeciętni 2022.pdf <<<

Regulamin konkursu Nieprzeciętni 2022.pdf <<<

W tym roku w skład jury plebiscytu Nieprzeciętni 2022 wchodzą:

·     Hanna Dołęgowska - Dyrektor-Redaktor Naczelna Czwórki, przewodnicząca Jury, od początku kariery zawodowej związana z Polskim Radiem.  W 2017 roku otrzymała prestiżową nagrodę Złoty Mikrofon.

·     Rademenez (Radosław Blonkowski) - Nieprzeciętny 2021, rekordzista Guinnessa z roku 2021 na najdłuższy maraton indywidualnego rapowania, konferansjer z 14-letnim doświadczeniem, muzyk, bboy, beatboxer.

·     Krzysztof Golonka - jeden z najpopularniejszych influencerów sportowych, były mistrz świata w trikach piłkarskich, półfinalista programu Mam Talent.

·     Weronika "Wrona" Jasiówka - wokalistka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i producent pochodząca z Krakowa. Laureatka 5. odsłony konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno", dzięki któremu ukazała się jej debiutancka płyta "Sen o smaku lukrecji"

·     Monika Kukla - studentka II roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie rekreacją i rozrywką. Członek Kadry Narodowej w para-narciarstwie biegowym i para-biathlonie. Miłośniczka zwierząt i włoskiej muzyki.

·     Sylwia Majcher - udowadnia, że resztki mają moc i z sukcesem mogą wracać na stół, by robić pyszne wrażenie. Wyłapuje ekościemy, opowiada o niemarnowaniu i wyzwaniach, jakie warto podejmować dla poprawy kondycji swojej i planety.

·     Krzysztof Piersa - terapeuta do spraw uzależnienia od gier komputerowych, internetu i telefonów komórkowych. Autor poradników profilaktycznych i powieści fantastycznych, youtuber zachęcający do pisania książek, zapalony modelarz figurkowy i stały bywalec sklepów z mangą.

·     Konrad Skotnicki - w internecie znany jako Doktor z TikToka. Naukowiec zajmujący się chemią i badaniem potencjalnych leków przeciwnowotworowych. Prywatnie aktywista klimatyczny i fan Puszczy Białowieskiej. Po godzinach słucha polskiego rapu.

Czytaj także:

 ***

mat. pras./kd

Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. "Szukamy ludzi po prostu wyjątkowych"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 11:13
- Poszukujemy osób jeszcze bardziej wyjątkowych spośród tych wyjątkowych. Takich, którzy zajmują się czymś nietuzinkowym, mają pasje i chcą je rozwijać - mówiła dyrektor-redaktor naczelna Czwórki Hanna Dołęgowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. Doktor z TikToka: najważniejsze jest to, by wyjść ze schematu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 14:26
- Nieprzeciętność to umiejętność kreowania nowych rzeczy i postaw, tego, co można robić, by przy okazji wspierać świat i ludzi, którzy wokół nas żyją - mówi Konrad Skotnicki, znany jako Doktor z TikToka. 
rozwiń zwiń