Nieprzeciętni 2022. "Szukamy ludzi po prostu wyjątkowych"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 11:13
- Poszukujemy osób jeszcze bardziej wyjątkowych spośród tych wyjątkowych. Takich, którzy zajmują się czymś nietuzinkowym, mają pasje i chcą je rozwijać - mówiła dyrektor-redaktor naczelna Czwórki Hanna Dołęgowska. 
Nieprzeciętni 2020 - tak wyglądała statuetka zwycięzcy
Nieprzeciętni 2020 - tak wyglądała statuetka zwycięzcyFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

21 marca wystartowała kolejna odsłona plebiscytu Nieprzeciętni. Jak pokazały poprzednie lata - dla każdego nieprzeciętność oznacza coś innego, a pasje i zainteresowania naszych uczestników właściwie nie mają granic. - Ogromne wrażenie zrobił człowiek, który grał utwory klasyczne na domofonach, pamiętam świetnego naukowca, który w czasie odbierania statuetki w naszym plebiscycie miał 19 lat, wśród finalistów był też człowiek, który współpracując z fundacją Czerwone Noski pomaga chorym dzieciom. Byli też raperzy i beatboxerzy, a wśród nich Rademenez, zdobywca Rekordu Guinnessa i ubiegłorocznego tytułu - wyliczała szefowa Czwórki. - Byli to ludzie związani ze sportem, ale też sztuką, poeci, muzycy, gracze, czy po prostu działacze na rzecz innych. Nie muszą więc zgłaszać się wyłącznie osoby, które udzielają się w samorządach, czy pasjonują polityką. 

Zgłoszenia do naszego plebiscytu można wysyłać do 17 kwietnia. - Nie warto się wahać, bo jest to bardzo proste. Wystarczy wysłać maila na adres nieprzecietni@polskieradio.pl - mówiła Hanna Dołęgowska. W drugim etapie konkursu, to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród szczęśliwej dziesiątki. Od 16 maja do 12 czerwca będzie można  głosować na swojego faworyta poprzez stronę nieprzecietni.polskieradio.pl. Wyniki głosowania i nazwisko Nieprzeciętnego 2022 poznamy na uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 23 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana. 

Kandydatów mogą proponować przyjaciele, rodzina, znajomi, współpracownicy, zgłaszać się mogą także sami zainteresowani. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek pomiędzy 18., a 35. rokiem życia.  

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU Nieprzecietni.Polskieradio.pl <<<

- Warto podkreślić, że to nie jurorzy wybierają zwycięzcę plebiscytu, a sami słuchacze Czwórki - podkreślała szefowa naszej anteny. W tym roku w jury - pod przewodnictwem Hanny Dołęgowskiej - zasiądzie także Rademenez, czyli raper Radosław Blonkowski - Nieprzeciętny 2021, rekordzista Guinnessa z roku 2021 za najdłuższy maraton indywidualnego rapowania, konferansjer z 14-letnim doświadczeniem. - Będzie także Krzysztof Golonka, czyli jeden z najpopularniejszych influencerów sportowych, były mistrz świata w trikach piłkarskich, a także  Weronika "Wrona" Jasiówka, wokalistka, laureatka 5. odsłony konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno", dzięki któremu ukazała się jej debiutancka płyta "Sen o smaku lukrecji" - mówiła gość "Pierwsze słyszę".

Posłuchaj
07:04 czwórka dołęgowska 2022_03_21-08-33-47.mp3 O plebiscycie Nieprzeciętni 2022 opowiada Hanna Dołęgowska (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Wśród członków kapituły znajdzie się także Monika Kukla, studentka II roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a jednocześnie członek Kadry Narodowej w para-narciarstwie biegowym i para-biathlonie. Pojawiła się także Sylwia Majcher, znana ekolog, która udowadnia, że resztki jedzenia mają moc i z sukcesem mogą wracać na stół, by robić pyszne wrażenie. - Wyłapuje ekościemy, opowiada o niemarnowaniu i wyzwaniach, jakie warto podejmować dla poprawy kondycji swojej i planety - mówiła szefowa Czwórki. - Jest także Krzysztof Piersa, terapeuta do spraw uzależnienia od gier komputerowych, internetu i telefonów komórkowych. To autor poradników profilaktycznych i powieści fantastycznych i youtuber zachęcający do pisania książek. A także Konrad Skotnicki, znany jako Doktor z TikToka. Naukowiec zajmujący się chemią i badaniem potencjalnych leków przeciwnowotworowych - wyliczała szefowa Czwórki. 

Czytaj także:


Nieprzeciętni 2022 startują w marcu Nieprzeciętni 2022 startują w marcu

Sprawdź nasze regulaminy:

Regulamin plebiscytu Nieprzeciętni 2022.pdf <<<

Regulamin konkursu Nieprzeciętni 2022.pdf <<<

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor-redaktor naczelna Czwórki Hanna Dołęgowska)

Data emisji: 21.03.2022

Godzina emisji: 8.30

kd


Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. Ostatni tydzień na zgłoszenia!

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 06:00
Czwórka szuka ludzi niezwykłych, z nietuzinkowymi zainteresowaniami, a także nowatorskimi pomysłami. Do wygrania cenne nagrody: cyfrowe radioodbiorniki, a także słuchawki i głośniki bluetooth. Na zgłoszenia zostało tylko kilka dni!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. Doktor z TikToka: najważniejsze jest to, by wyjść ze schematu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 14:26
- Nieprzeciętność to umiejętność kreowania nowych rzeczy i postaw, tego, co można robić, by przy okazji wspierać świat i ludzi, którzy wokół nas żyją - mówi Konrad Skotnicki, znany jako Doktor z TikToka. 
rozwiń zwiń