Nowe Technologie

Seniorzy korzystają z mLegitymacji. Minister Maląg podała liczbę pobrań

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 07:08
Jak poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, elektroniczna wersja legitymacji emeryta i rencisty cieszy się dużym zainteresowaniem. Została pobrana już przez niemal 170 tys. seniorów. Szefowa MRiPS przypomniała, że legitymacje w tradycyjnej formie można otrzymać wnioskując do ZUS.
Szefowa MRiPS: mLegitymację pobrało niemal 170 tys. seniorów
Szefowa MRiPS: mLegitymację pobrało niemal 170 tys. seniorów Foto: Olena Yakobchuk/Shutterstock

Od początku tego roku każdy senior ma dostęp do mLegitymacji, czyli elektronicznej formy legitymacji emeryta i rencisty.

- To kolejny ważny krok w automatyzacji i cyfryzacji usług. mLegitymacja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród seniorów. Pobrało ją już niemal 170 tys. osób. Oczywiście nadal pozostawiamy seniorom wybór. Wciąż dostępne są legitymacje w tradycyjnej formie, o które można zawnioskować w ZUS-ie - wskazała minister Marlena Maląg.

Legitymacja wirtualna działa jak tradycyjna

Podkreśliła, że legitymacja w formie elektronicznej ma taką samą moc, jak ta plastikowa. - Upoważnia m.in. do zniżek na przejazdy komunikacją publiczną, potwierdza objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym i zapewnia szereg ulg w ośrodkach uzdrowiskowych oraz instytucjach kultury - przypomniała szefowa MRiPS.

Czytaj także:

Emeryci lub renciści, którzy chcieliby otrzymać tradycyjną legitymację w formie karty, będą musieli złożyć w tej sprawie wniosek (formularz ERL). ZUS zaznaczył, że legitymacje emerytów i rencistów, które zostały wydane przed 2023 r., są aktualne, zgodnie z nadanym terminem ważności.

[WIDEO] Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w Programie 1 Polskiego Radia: wszystkie świadczenia społeczne będą wypłacane bez przeszkód

ms, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak