Nowe Technologie

Cyberataki na skrzynki Microsoftu. Technologiczny gigant oskarża o nie Chiny

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 17:23
Koncern Microsoft oskarżył hakerów należących do wspieranej przez chiński rząd grupy cyberszpiegowskiej Hafnium o ataki na oprogramowanie serwera pocztowego.
Siedziba Microsoftu
Siedziba MicrosoftuFoto: VDB Photos / Shutterstock.com

Gigant technologiczny przekazał w poście na blogu, że grupa hakerów wykorzystała cztery wcześniej niewykryte luki w zabezpieczeniach w różnych wersjach oprogramowania. Umożliwiły one cybeprzestępcom zdalny dostęp do skrzynek pocztowych użytkowników Microsoft.

Jak dodano, Hafnium swoimi działaniami celuje w badaczy chorób zakaźnych, firmy prawnicze, instytucje szkolnictwa wyższego i firmy sektora obronnego. Atakuje także think tanki polityczne oraz grupy pozarządowe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
cyberbezpieczeństwo 1200 hasło
Armia zachęca młodzież do wstępowania do klas wojskowych. Cyberbezpieczeństwo nowym profilem

Czytaj także:

Kolejne takie oskarżenia

BBC podało, że to ósmy raz w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, gdy Microsoft publicznie oskarżył grupy wspomagane przez rządy poszczególnych państw o ataki na instytucje istotne dla użytkowników. Hafnium ma siedzibę w Chinach, jednak swoją działalność prowadzi głównie z dzierżawionych serwerów prywatnych znajdujących się w USA.

Podczas gdy wiele amerykańskich firm technologicznych ma burzliwe relacje z chińskim rządem, Microsoft utrzymuje swoją obecność w Chinach od 1992 r. 

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak