Nowe Technologie

Najnowszy ultrabook Toshiba Z930

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 00:00
Toshiba Europe zaprezentowała nową generację ultrabooków serii Z - modele Z930. Ważące jedynie 1,12kg1 urządzenia są obecnie najlżejszymi na świecie 13,3-calowymi laptopami.
Najnowszy ultrabook Toshiba Z930
Foto: Glow Images/East News

 

Łączą w sobie również najlepsze cechy laptopów  i tabletów – łatwość użycia i wydajność - z krótkim czasem uruchamiania systemu. Nowe, mierzące w najszerszym miejscu niespełna  Z930 są sprawnymi ultrabookami z szerokim wyborem pełnowymiarowych portów, umożliwiających bezproblemową i szybką łączność. Modele tej serii będą dostępne we wrześniu. Ich cena rozpoczynać się będzie od 3699 zł i będzie zależała od konfiguracji modelu.

 


  • Teksturowana obudowa ze stopu magnezu w kolorze srebrnym sprawia, że Portégé Z930 mają wyjątkowy wygląd, który współgra  z ich smukłą sylwetką. Mimo niewielkiej wagi i zaledwie 1,5 cm grubości, modele te są niezwykle wytrzymałymi urządzeniami. Dzięki trwałej obudowie i wewnętrznemu wzmocnieniu o strukturze plastra miodu, Portégé Z930 doskonale sprawdzają się nie tylko w biurze, ale i poza nim. Podświetlenie pełnowymiarowej klawiatury pozwala na swobodną pracę nawet przy przyćmionym świetle. Inżynierowie firmy Toshiba pomyśleli również o zabezpieczeniu danych, dzięki czemu przypadkowo rozlana kawa, herbata czy jakikolwiek inny napój nie będą już zag

 

Gotowość do wielogodzinnej pracy w kilka sekund

 

Wspierane najnowszej generacji procesorami dedykowanymi dla ultrabooków oraz Technologią Rapid Start firmy Intel, nowe laptopy Toshiba Portégé Z930 potrzebują zaledwie kilku sekund na uruchomienie i osiągnięcie pełnej gotowości do pracy. Taka szybkość reakcji możliwa jest również dzięki najnowszej technologii zastosowanej w dysku SSD. Super cienkie ultrabooki zostały wyposażone w głośniki o dużej mocy i wydajną baterię. Jednokrotne jej naładowanie pozwala na ośmiogodzinną pracę lub kilkudniowe działanie urządzenia w trybie gotowości (stand-by). 
 

 

Portégé Z930: prawdziwy ultra-laptop

 

Portégé Z930 jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi biznesu szukających profesjonalnych urządzeń. Świetnie sprawdza się  w czasie podróży służbowych, ponieważ jest nie tylko smukły i lekki, ale również wytrzymały i wydajny. Dla osób pracujących poza biurem istotny jest także szybki dostęp do danych i aplikacji przechowywanych w zasobach firmowych, zaś Portégé Z930 może obsłużyć szybkie połączenia mobilnych szerokopasmowych sieci. Jego parametry, zapewniane przez procesor Intel Core vPro trzeciej generacji, pozwalają mu również swobodnie obsługiwać wymagające aplikacje biznesowe. Ultrabook może być dodatkowo wyposażony w zaawansowane funkcje zabezpieczające, takie jak moduł Trusted Platform, szyfrowanie dysku, ochrona hasłem (dostępne w wybranych modelach z technologią Intel vPro) oraz czytnik linii papilarnych, który umożliwia wygodne i bezpieczne zalogowanie się do systemu za jednym pociągnięciem palca.

Czytaj także

Ultrabook DELL XPS 13: bardzo lekki i bardzo drogi

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 23:00
Dell XPS 13 - długo wyczekiwany i nagradzany ultrabook, doceniany za wyjątkowe wykonanie, przemyślany projekt i solidność - jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Przedstawiciel Dell w segmencie ultrabooków cieszył się z dużym zainteresowaniem już od momentu zaprezentowania go na targach Consumer Electronic Show w Las Vegas - głównie dzięki wydajności, długiemu czasowi pracy na baterii oraz technologiom Intel Rapid Start oraz Smart Connect Technology.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Toshiba zdobywcą czterech nagród w konkursie red dot design

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 00:00
Wśród nagrodzonych produktów Toshiba najwyższe uznanie oceniających zyskał dysk zewnętrzny STOR.E EDITION, który został uhonorowany tytułem red dot: najlepszy z najlepszych 2012. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane w red dot design, będącym jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designerskich na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gwarancja Zero Problemu" powraca

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 00:00
Ruszyła nowa odsłona "Gwarancji Zero Problemu" informuje Toshiba. W związku z dużą popularnością poprzedniej edycji projektu, obejmującego laptopy marki, Toshiba zdecydowała się rozszerzyć zasięg promocji na tablety i telewizory. Do pakietu darmowych usług gwarancyjnych, zawierającego naprawę w razie przypadkowego uszkodzenia oraz zastąpienie skradzionego produktu, dołączono odzyskiwanie danych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coraz cieńsze, markowe i szybkie - takie komputery się sprzedają

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 16:33
W ubiegłym roku Polacy kupili ponad 3 miliony komputerów. Rośnie popyt na urządzenia mobilne. Szczególnie na ultrabooki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska premiera notebooka firmy Samsung z Serii 9

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 00:00
Samsung wielokrotnie udowodnił, że potrafi stworzyć produkty nie tylko innowacyjne, ale również eleganckie. Taki właśnie jest nowy notebook serii 9.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Toshiba Satellite U840W: ultrabook w formacie 21:9

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 00:00
Jeszcze w sierpniu pojawi się w Polsce Satellite U840W, pierwszy na świecie 14,4-calowy ultrabook z wyświetlaczem w formacie 21:9. Funkcja Toshiba Split Screen pozwala zmieniać rozdzielczość ekranu na format 16:9, najodpowiedniejszy do obsługi aplikacji biurowych, lub 5:9, wygodniejszy przy korzystaniu  z serwisów takich jak Skype czy Facebook.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ASUS Zenbook UX32VD

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 00:00
ASUS wprowadził pierwszy ultrabook z zewnętrzną kartą graficzną. Dzięki szybkiemu procesorowi firmy Intel, karcie graficznej NVIDIA GeForce GT 620M oraz doskonałej matrycy IPS FHD (1920x1080) Zenbook UX32VD doskonale sprawdzi się jako platforma do pracy.
rozwiń zwiń