Nowe Technologie

Drukarka laserowa dla wymagających

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 00:00
Brother HL-5450DN to drukarka laserowa charakteryzująca się wysoką szybkością druku, wynoszącą do 38 stron na minutę, a pierwsza strona jest gotowa już po 8,5 sekundach. Maksymalna rozdzielczość druku wynosząca 1200x1200dpi sprawia, że dokumenty są wydrukowane zawsze wyraźnie, z dokładnym odwzorowaniem szczegółów.
Brother HL-5450DN
Brother HL-5450DN

 

Maksymalne obciążenie urządzenia może wynieść aż 50000 stron. Do drukarki dostępne są wysokowydajne tonery pozwalające na wydruk 3000 i 8000 stron, zaś bęben urządzenia zapewnia wydruk do 30000 stron. Podajnik papieru pomieści 250 arkuszy formatu A4 oraz 50 arkuszy mniejszych rozmiarów jak na przykład koperty. Istnieje też możliwość dokupienia dodatkowego podajnika papieru, na 500 arkuszy, a co za tym idzie, rzadziej będzie trzeba uzupełniać papier w drukarce.

 

Oszczędności

 

Brother HL-5450DN pozwala firmie na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia. Za obniżenie kosztów druku odpowiadają przede wszystkim wysokowydajne tonery oraz funkcja ich oszczędzania. Funkcja automatycznego druku dwustronnego, możliwość drukowania dwustronnych broszur oraz funkcja druku 2, 4, 9, 16 lub aż 25 stron na jednej kartce formatu A4 pozwala natomiast  na zmniejszenie zużycia papieru nawet o 75%. Drukarka została wyposażona również w funkcje automatycznego ignorowania pustych stron w dokumencie.

 


  • Oszczędności przynosi również niskie zużycie energii, które w trybie gotowości wynosi 4,8W, a w trybie uśpienia zaledwie 0,5W. Dodatkowo HL-5450DN została wyposażona w tryb cichego druku, w którym praca drukarki będzie ledwie słyszalna. Funkcja ta pozwala na wykorzystanie drukarki w miejscach, gdzie wszelkie głośne dźwięki powinny być ograniczone do minimum, a wykonywane czynności wymagają ciszy i skupienia. np. czytelnie, pracownie naukowe, laboratoria czy biura analityczne.

 

Druk mobilny

 

HL-5450DN posiada wiele możliwości druku zdalnego, dzięki czemu drukowanie materiałów w biurze jest możliwe bezpośrednio ze smartfonów, tabletów, laptopów oraz komputerów stacjonarnych z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do Internetu. Obsługiwane systemy i aplikacje to Apple AirPrint, Google Cloud Print, iPrint&Scan (Android, iOS, Windows 7 Phone) oraz Cortado Cloud Print .

 

Zdalne centrum zarządzania

 

Dołączony do HL-5450DN program BRAdmin Proffessional pozwala na zdalne monitorowanie urządzenia oraz na modyfikacje ustawień drukarki. Zdalna funkcja diagnostyczna automatycznie wykrywa i ostrzega mailowo administratora np. o  kończącym się tonerze, dzięki czemu można kupić nowy, zanim używany toner się wyczerpie. Zmiany ustawień mogą być dokonywane w prosty sposób z poziomu przeglądarki internetowej.

 

Funkcje dodatkowe

 

Dołączone do urządzenia oprogramowanie pozwala na wcześniejsze zdefiniowanie i dodawanie do każdego wydruku znaków wodnych, gotowych wzorów wydruków np. z logiem firmy lub krótkich informacji, takich jak godzina i data wydrukowania materiałów albo dane kontaktowe do osoby drukującej. Za bezpieczeństwo przesyłanych danych z komputera do drukarki odpowiada szyfrowanie SSL. HL-5450DN posiada także funkcje ograniczenia możliwości wydruku tylko dla wybranych użytkowników sieci oraz wprowadzenie limitu ilości drukowanych stron.

 

Urządzenie HL-5450DN jest objęte 3-letnią gwarancją on-site.

Czytaj także

Brother poszerza horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 00:00
Na konferencji w Berlinie firma Brother zaprezentowała swoje aktualne portfolio urządzeń drukujących, oraz plany na przyszłość związane z wejściem na nowe rynki. Obok nowych modeli drukarek, zaprezentowano AirScouter urządzenie wykorzystujące tzw. rozszerzoną rzeczywistość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co decyduje o zakupie drukarki

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 00:00
Lexmark przeprowadził badanie wśród 534 pracowników biurowych w dziewięciu europejskich krajach. Tematyką badania był poziom zrozumienia oraz sposoby wykorzystywania zarówno atramentowych jak i laserowych technologii druku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brother HL-2135W dla małego biura

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 00:00
Firma Brother wprowadza do sprzedaży w Polsce monochromatyczną drukarkę laserową - HL-2135W. Wbudowany moduł Wi-Fi, niewielkie wymiary oraz duża wydajność przy bardzo dobrych parametrach druku to główne cechy, które sprawiają, że urządzenie idealnie pasuje zarówno do małego biura, jak i dla użytkownika domowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brother QL-710W i QL720NW

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 00:00
Nowe drukarki etykiet QL-710W i QL720NW zostały przygotowane z myślą o szerokich zastosowaniach w biurach, magazynach, placówkach medycznych czy urzędach administracji publicznej. Urządzenia posiadają bogate funkcje sieciowe, dlatego też możliwe jest ich wykorzystanie w dużych grupach roboczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybki laser mono

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 00:00
Brother wprowadza do sprzedaży laserową drukarkę monochromatyczną - HL-6180DW. Urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką prędkością druku, dużą wydajnością oraz wysokim maksymalnym obciążeniem miesięcznym.
rozwiń zwiń