Nowe Technologie

Adobe Acrobat XI z usługami w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 00:00
Standard branżowy oprogramowania PDF będzie teraz obejmował pełną edycję plików PDF i ich eksport do formatu Microsoft PowerPoint, funkcje z obsługą dotykową na tabletach oraz nowe, zintegrowane usługi w chmurze: Adobe EchoSign (zaawansowane funkcje zawierania umów online) i Adobe FormsCentral (tworzenie formularzy oraz gromadzenie i analiza danych).
Adobe Acrobat XI z usługami w chmurze
Foto: Glow Images/East News

 

„Przetwarzanie dokumentów jest coraz bardziej złożone, co dla firm oznacza nowe wyzwania. Ze względu na szybko rosnącą liczbę urządzeń mobilnych i usług w chmurze potrzebne są rozwiązania, które umożliwią pracownikom wydajną pracę w każdym miejscu i na każdym urządzeniu. Rozwiązania takie powinny ułatwiać współpracę zarówno w obrębie, jak i na zewnątrz firewalla, spełniać wymagania firmy i działu IT pod względem prostoty zarządzania, bezpieczeństwa aplikacji i bezpiecznego dostarczania informacji, a ponadto zapewniać wysoki zwrot z inwestycji” – powiedziała Melissa Webster, wiceprezes ds. programów w firmie IDC.

 

Ponadto Acrobat XI oferuje działom IT takie udogodnienia, jak bezproblemowa integracja z oprogramowaniem Microsoft Office i SharePoint, łatwe wdrażanie, wirtualizacja aplikacji i niezawodne zabezpieczenia, które obniżają koszt posiadania i zwiększają zwrot z inwestycji. Nowa wersja Acrobat obejmuje produkty Acrobat XI Pro, Acrobat XI Standard i Adobe Reader XI oraz nowe, zintegrowane usługi przetwarzania dokumentów Adobe FormsCentral i Adobe EchoSign.

 

Nowe i ulepszone funkcje oraz cechy dla biznesowych profesjonalistów w Adobe Acrobat XI

 


  • edycja plików PDF oraz zmienianie akapitów, obrazów i obiektów metodą kliknięć i przeciągnięć za pomocą nowego, intuicyjnego narzędzia do edycji tekstów i obrazów. Rozmieszczanie i wizualnie łączenie wybranych treści i wiele dokumentów w jeden plik PDF z zachowaniem integralności pliku źródłowego. 

  • Skrócenie czasu potrzebnego na przygotowywanie dokumentów i zatwierdzanie umów zawieranych przez Internet z kilku tygodni do kilku godzin, z wykorzystaniem podpisów elektronicznych dostępnych w usłudze Adobe EchoSign. Uproszczenie tworzenia i dystrybucji formularzy oraz analizy ich wyników za pomocą dołączonej aplikacji do komputerów Adobe FormsCentral. 

  • Zwiększone funkcję mobilne. Praca z plikami PDF na tabletach i smartfonach z funkcjami dotykowymi aby wpisywać uwagi i notatki, wypełniać, podpisywać i zapisywać formularze.

  • Zapisywanie dokumentówy PDF jako plików w formacie PowerPoint, Word lub Excel bądź wykorzystywanie plików PDF w całości lub części jako dokumenty Microsoft Office lub strony WWW bez konieczności ich przepisywania.

  • Zwiększone zabezpieczenie plików PDF utworzonych na podstawie plików Microsoft PowerPoint, Word i Excel przed kopiowaniem, edycją lub drukowaniem bez zezwolenia.

 

Nowe i udoskonalone funkcje, które Acrobat XI oferuje informatykom:

 


  • Łatwy w obsłudze i w pełni funkcjonalny, spójny oraz cieszący się zaufaniem PDF Reader z pełnym wsparciem dla iPada oraz tabletów z Androidem. Dodatkowo Rozwiązania Acrobat XI i Reader XI można zainstalować jako centralnie zarządzane aplikacje wirtualne z obsługą dotykową i nowymi funkcjami wsparcia aplikacji Microsoft App-V za pośrednictwem Citrix XenApp.

  • Rozwiązanie Adobe Acrobat XI można płynniej zintegrować z oprogramowaniem Microsoft Office i Microsoft SharePoint, co zwiększy możliwości wykorzystania plików PDF w środowisku Office lub SharePoint.

  • Bezpłatne narzędzia Adobe oraz rozszerzone wsparcie oprogramowania Microsoft SCCM/SCUP i Apple Remote Desktop upraszczają wdrażanie, obsługę, konfigurację i instalację rozwiązania.

  • Najlepsze w branży technologie zabezpieczające oraz platforma Adobe PDF Whitelist Framework umożliwiają selektywne uaktywnianie funkcji JavaScript w środowiskach Windows i Mac OS. Funkcja Action Wizard umożliwia wieloetapowe przygotowywanie plików PDF i ułatwia wdrażanie rozwiązań zabezpieczających w sposób spójny w całej organizacji.

 

 

Czytaj także

Chmura daje bezpłatne i legalne oprogramowanie dla firmy

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 00:00
Nowoczesny menedżer na pewno chętnie postawi na darmowe rozwiązania dostępne w ciągu sekund - bez konieczności angażowania pracy informatyków czy działów IT. Takie możliwości daje chmura, choć, jak się okazuje - nie każda. Grunt, by wybrany model posiadał gotowe instalatory aplikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adobe Photoshop Lightroom 4 w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 00:00
Lightroom to niezbędne narzędzie wspomagające obieg pracy przy obróbce fotografii cyfrowych. Ułatwia zarówno amatorom, jak i profesjonalnym fotografikom szybkie importowanie, udoskonalanie i prezentowanie zdjęć oraz zarządzanie nimi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w czołówce rozwiązań chmurowych

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2012 00:00
Zgodnie z najnowszym raportem niezależnej filmy badawczej PMR, polski rynek oprogramowania oferowanego w modelu SaaS (Software as a Service) zanotował w 2011 roku wzrost o około 40 proc. w porównaniu z 2010 r. To jeden z najlepszych wyników w regionie CEE (Central and Eastern Europe). Co więcej, analitycy przywidują, że pozytywny trend będzie trwał jeszcze przez kilka następnych lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe funkcje pakietu Creative Suite dla usługi Creative Cloud

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 00:00
Firma Adobe stworzyła nowy zestaw funkcji programu Illustrator dostępnych wyłącznie dla użytkowników usługi Creative Cloud. We wrześniu 2012 na platformie pojawią się również nowe funkcje oprogramowania Adobe Dreamweaver i premierowo rozwiązanie Digital Publishing Suite w wersji Single Edition.
rozwiń zwiń

Czytaj także

HR w chmurze - SAP SuccessFactors

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 00:00
SAP Polska poinformowała o dostępności w Polsce oprogramowania SuccessFactors, które jest jednym z najpopularniejszych na świecie rozwiązań do zarządzania zasobami ludzkim, dostępnych w modelu na żądanie, czyli w modelu cloud.
rozwiń zwiń